Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Lázně Libverda

Libverda, en.wikipedia.orgAsi 30 km od Liberce leží v malebné krajině na úpatí Jizerských hor klimatické lázně Libverda, které využívají zejména zdravého horského vzduchu. Lázně jsou obklopeny smíšenými lesy a jsou skryty pod nejvyšším zdejším vrcholem s názvem Smrk.  

 

Okolní příroda láká turisty na nádherné pěší túry a  cyklovýlety. V zimním období jsou k dispozici trasy pro běžkaře, které vedou málo navštěvovanými místy na pomezí Čech, Německa a Polska.

 

Mapa

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

 

Zdroj: You Tube, Creative Commons, Jörg Zimmermann, Lázně Libverda 2017

 

Nedaleko Libverdy leží městečko Hejnice, které se pyšní jedinečnou katedrálou, nebo se můžete podívat na známý Obří sud, který se nachází pouhý jeden kilometr od lázeňského centra. Je odtud krásná vyhlídka po okolních kopcích a v provozu je také útulná restaurace.

 

 
Čtěte také: Prameny těchto lázní
 

Libverda, en.wikipedia.org

Dům na konoládě


Libverda, en.wikipedia.org

Lázně Libverda - uhličité koupele


Lázně  Libverda v Severních Čechách jsou vyhledávaným cílem turistů i pacientů, kteří chtějí skloubit léčebný nebo wellness pobyt s chvílemi trávenými na procházkách a výletech v krásné přírodě.


Libverda, en.wikipedia.org

Lázeňská kolonáda - Pacienti se v méně známých lázních Libverda léčí zejména díky poklidné atmosféře a příjemným klimatickým podmínkám. Léčebné kúry jsou zaměřeny zejména na onemocnění pohybového aparátu, onemocnění srdce a krevního oběhu a na poruchy látkové výměny

 


Historie a současnost

Kořeny lázeňství sahají v severočeské obci do druhé poloviny 18. století, kdy první léčebná zařízení zde vznikla přičiněním Jana Kryštofa Clama, českého šlechtice. Účinky místní vody jsou však známy ještě o několik stovek let dříve, vůbec poprvé ji v 16. století zkoumal Paul Luther, syn proslulého náboženského reformátora.

cs.wikipedia.orgNejstarším z léčivých pramenů Lázní Libverda je ten, který dostal název Boží voda. Ještě ve století následujícím došlo k objevení řady pramenů dalších. Znal je dokonce sám vévoda Albrecht z Valdštejna, který se jimi léčil, neboť trpěl syfilidou. Složením jsou prameny konkrétně železnatou kyselkou hydrogenuhličitano-hořečnato-vápenatého typu.

V údolí Jizerských hor panuje poklidná atmosféra, pacienti tu tak mohou využívat nejen vliv léčivých koupelí, ale také zdejšího prostředí. Léčba je zaměřena na osoby s onemocněním pohybového aparátu a také srdce a krevního oběhu. Rovněž sem mnoho lidí míří na již zmíněné relaxační pobyty.

 

Nabídka ubytování v lázeňském městě na booking.com

Booking

  Tip na hotel:  Villa Wildner Výsluní Cena na noc pro dva - 538 Kč

* Autor úvodní fotky - By Jan Polák (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - Lázeňská kolonáda - Rawac, creative commons

 

Mohlo by vás zajímat: přehled všech známých lázní v ČR
 

 
Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.