Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Pařížská ulice, kousek luxusu a noblesy v centru Prahy

Pařížská ul.Procházet se mezi luxusními obchody, jejichž značky znáte jen z doslechu, míjet vznešené dámy a gentlemany ve skvěle padnoucích oblecích a pokukovat po neobvyklém zboží, na němž nejsou cenovky.

 

Ať už jste žena, nebo muž, Pařížská ulice nenechá nikoho klidným. Většina obyvatel Prahy ji vnímá jako ulici luxusu, který si nemůže dovolit, jiní zůstavájí vůči drahým věcem chladní a rádi přenechají toto místo turistům. Ovšem není mnoho lidí, kteří by prošli touto ulicí bez jakýkoliv pocitů. Ať patříte k těm, kteří jsou Pařížskou uchváceni, nebo se ji vyhýbáte velkým obloukem, historická archetuktura a zvláštní duch vás nemůže minout. 

 

 

 

   Tip na hotel v blízkosti této oblasti

Hotel

Výběz z booking.com

Tato ulice se nachází v centru Prahy, ovšem dýchá na vás samotná Paříž. Elegantnost a noblesa podniků, které se tu nacházejí, vyvolávají pocit, že se procházíte po změnšenině Champs-Élysées. I přes to, že tento pražský bulvárek nemá s francouzským bulvárem mnoho společného, podařilo se tu vytvořit správnou atmosféru.

Stromy lemující chodník, vedle nich na silnici zaparkovaná drahá auta, v trafikách převažující přední evrospké deníky a oblečení, které by si málokterá žena vzala jen tak na sebe. Ale to většinu pražských obyvatelek pramálo zajímá, k procházce touto ulicí patří hlavně obdivování. A s obdivováním myšlenky, že nic dražšího a extravagantnějšího už jinde k vidění není. 

 

Pařížská ul.

Pařížská ul.

Pařížská ul.

Pařížská ul.

Pařížská ul.

 

Střevíčky Jimmy Choo, kabelky Louis Vuitton, šaty Prada a šperky od Tiffanyho. Sen žen, které se touží po městě procházet v úžasně vyhlížejících šatech a drahých botech tak, jak to dělá Carry Bradshawová v Sexu ve městě. Co na tom, že boty stojí víc než půl roční nájem. Ovšem takové sny o luxusní módě nejsou jen pro dámy. Často zde potkáte pány či mladé muže, kteří zasněně koukají na vystavený oblek od Hugo Bosse, ležérní koženou tašku od Porsche Design nebo klasické Rolexky, kterými se pyšnil i James Bond.

Pokud se však do něčeho zamilujete tak, že se rozhodnete utratit své peníze, počítejte s cenami v řádech několika desítek či stovek tisíc korun. Například prstýnek od Cartiera vás vyjde v zhruba na milion sto dvacet tisíc Kč. 

 

 

 
         Mohlo by vás zajímat: Pražské podniky spjaté se slavnými osobnostmi
 

 

Pařížská ale není jen pro snílky, kteří zde v duchu uskutečnují své neuskutečnitelné nákupy. Je zde i významný ekonomický faktor, jelikož se tím Praha dostala do povědomí movitějších turistů, kteří hledají nejen pobavení či historické výlety, ale také utrácet peníze právě v luxusních buticích.

Autor: Natálie Petrová

 

 

 

 

      Přehled všech pražských památek a zajímavostí
       

 

 

 

     
  Čtěte také:  
 

Nejdražší ubytování v Praze - Hotel Four Seasons Prague ...

 
     

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.