Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Poznejte krásy Českého krasu

Český kras, flickr.com(Tico, Jaroslav Kuba)Pokud jste z Prahy a okolí, nemusíte cestovat z hlavního města daleko, abyste si našli čas na příjemný výlet. Český kras je ideální destinací pro každého, kdo hledá jednodenní povyražení nebo i tip na strávení celé dovolené.

 

Český kras byl vyhlášen za chráněnou krajinnou oblast v r. 1972. Oplývá krásnou přírodou, přírodními unikáty i historickými památkami. Najdete ho jihozápadně od Prahy, kde se rozkládá mezi Radotínem a Berounem. Členitá krajina, hojnost lesů, řek, které si vyhloubily malebná údolí a kaňony, to vše stále láká velké množství turistů. Dovolená strávená v České krasu vás nabije energií, poskytne vám příjemný odpočinek i mnoho zážitků.


 

 Snadné ubytování

Ubytování si můžete nejsnadněji zajistit například pomocí internetových stránek, kde je pestrá nabídka ubytovacích zařízení. Vybrat si můžete podle svého vkusu a v dostatečném předstihu.

Chcete-li se ubytovat v samém srdci Českého krasu, pak lze doporučit penzion Bellevue v podhradí hradu Karlštejn s nádherným výhledem na hrad. Tento tradiční český hrad a historický skvost budete mít možnost obdivovat téměř z každé postele či z terasy penzionu. Dalším ubytováním v obci Karlštejn je penzion Vinice, který se jako jediný penzion nachází mimo uzavřenou část obce. Má vlastní parkoviště, umožňuje příjemné posezení v Cafe baru, komfortní vybavení pokojů a 50 m odtud jsou tenisové kurty.

 

     
  Tip na hotel: Penzion Karlštejn Cena na noc pro dva - 1 620 Kč
  Tip na hotel: Hotel Karlštejn Cena na noc pro dva - 2 100 Kč
     


Český kras, flickr.com(Tico, Jaroslav Kuba) 

Ráj dobrodruhů i houbařů

Součástí Českého krasu je i Křivoklátsko, které je pověstné hlavně svými hustými lesy. Dominantou je samozřejmě známý hrad Křivoklát. V jeho okolí je řada chat a chalup, z nichž se můžete vybrat k pronájmu na dovolenou, nebo na víkendový pobyt některou z nich. Výbornou volbou je například dovolená v hlavní houbařské sezóně, kdy můžete podnikat výlety po okolí a spojit je s houbařením.

Křivoklátsko je rovněž protkáno turistickými stezkami a  cyklostezkami. Například naučná stezka Brdatka je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Ubytovat se můžete například v penzionu Klamovka v Nižboru, v ubytovně Pohoda v Řevnicích u Prahy, nebo na malebném ostrůvku v Zadní Třebáni, kde je kemp Ostrov uprostřed řeky Berounky a kolem něhož jsou romantické skalní útvary Českého krasu.Trasa jízdy  autem z Prahy na Karlštejn. Vzdálenost: 33 km. Čas: 0:36.

 

 

Autor: Petr Randus

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Kde se natáčel film Limonádový Joe?

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Cestovní pojištění

Při každé povedené dovolené je cestovní pojištění Vaší neviditelnou oporou.


Zřiďte si cestovní pojištění online. Pojišťovna ERGO má pro vás exkluzivní nabídku!