Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Poznejte krásy Českého krasu

Český kras, flickr.com(Tico, Jaroslav Kuba)Pokud jste z Prahy a okolí, nemusíte cestovat z hlavního města daleko, abyste si našli čas na příjemný výlet. Český kras je ideální destinací pro každého, kdo hledá jednodenní povyražení nebo i tip na strávení celé dovolené.

 

Český kras byl vyhlášen za chráněnou krajinnou oblast v r. 1972. Oplývá krásnou přírodou, přírodními unikáty i historickými památkami. Najdete ho jihozápadně od Prahy, kde se rozkládá mezi Radotínem a Berounem. Členitá krajina, hojnost lesů, řek, které si vyhloubily malebná údolí a kaňony, to vše stále láká velké množství turistů. Dovolená strávená v České krasu vás nabije energií, poskytne vám příjemný odpočinek i mnoho zážitků.


 

 Snadné ubytování

Ubytování si můžete nejsnadněji zajistit například pomocí internetových stránek, kde je pestrá nabídka ubytovacích zařízení. Vybrat si můžete podle svého vkusu a v dostatečném předstihu.

Chcete-li se ubytovat v samém srdci Českého krasu, pak lze doporučit penzion Bellevue v podhradí hradu Karlštejn s nádherným výhledem na hrad. Tento tradiční český hrad a historický skvost budete mít možnost obdivovat téměř z každé postele či z terasy penzionu. Dalším ubytováním v obci Karlštejn je penzion Vinice, který se jako jediný penzion nachází mimo uzavřenou část obce. Má vlastní parkoviště, umožňuje příjemné posezení v Cafe baru, komfortní vybavení pokojů a 50 m odtud jsou tenisové kurty.

 

     
  Tip na hotel: Penzion Karlštejn Cena na noc pro dva - 1 620 Kč
  Tip na hotel: Hotel Karlštejn Cena na noc pro dva - 2 100 Kč
     


Český kras, flickr.com(Tico, Jaroslav Kuba) 

Ráj dobrodruhů i houbařů

Součástí Českého krasu je i Křivoklátsko, které je pověstné hlavně svými hustými lesy. Dominantou je samozřejmě známý hrad Křivoklát. V jeho okolí je řada chat a chalup, z nichž se můžete vybrat k pronájmu na dovolenou, nebo na víkendový pobyt některou z nich. Výbornou volbou je například dovolená v hlavní houbařské sezóně, kdy můžete podnikat výlety po okolí a spojit je s houbařením.

Křivoklátsko je rovněž protkáno turistickými stezkami a  cyklostezkami. Například naučná stezka Brdatka je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Ubytovat se můžete například v penzionu Klamovka v Nižboru, v ubytovně Pohoda v Řevnicích u Prahy, nebo na malebném ostrůvku v Zadní Třebáni, kde je kemp Ostrov uprostřed řeky Berounky a kolem něhož jsou romantické skalní útvary Českého krasu.Trasa jízdy  autem z Prahy na Karlštejn. Vzdálenost: 33 km. Čas: 0:36.

 

 

Autor: Petr Randus

 

 

 

 

     
    Čtěte také:
   

Kde se natáčel film Limonádový Joe?

     

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.