Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Priessnitzovy léčebné lázně

Foto, cs.wikipedia.org Česká republika je svým kvalitním lázeňstvím proslulá nejenom v Evropě, ale i po celém světě. I z toho důvodu jsou některé lázeňské oblasti často cílem mnoha zahraničních i tuzemských pacientů se zdravotními problémy.

Jedny z nejznámějších jsou Priessnitzovy lázně, které nadchnou už svou unikátní polohou.  

Nachází se v pohoří Jeseník, konkrétně v oblasti Rychlebských hor, přičemž z části zasahují i do Hrubého Jeseníku.

Jak už dokládá jejich název, založil je Vinzenz Priessnitz, který patřil mezi významné zakladatele přírodního léčitelství.

 

Kde je najdeme? mapa, zdroj - openstreetmap.org

 


Nabízí bohatou historii

V minulosti ještě zůstaneme, jelikož je třeba říct, že založeny byly již v roce 1948 a od té doby jsou stále hojně navštěvovány. Jednalo se o první vodoléčebné lázně v oblasti Rakouska-Uherska, což bylo spojeno nejenom s unikátností, ale i s problémy při samotném založení. Teprve později bylo skutečně dokázáno, jaké blahodárné účinky místní voda a s ní spojené procedury mohou na lidský organismus mít.

 

Foto, cs.wikipedia.org

By Pudelek (Marcin Szala) (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Komu pomůžou?

Právě důraz na vynikající léčebné procedury zaručí, že je toto zařízení velmi významným místem pro všechny, kteří mají zdravotní komplikace. A to různého rázu. Kombinace pramenité horské vody, čistého ovzduší i mnoha biogenních prvků dokáže pozitivně eliminovat problémy spojené s dýchacími cestami, se štítnou žlázou, stejně tak při psychických poruchách. Tomu jsou přizpůsobeny nejenom konkrétní lékařské procedury, ale i celá lázeňská oblast.

K léčbě lze využít třeba místní potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky, či zkusit skotské střiky. Tento unikátní přístup, známý jako Balneopark Vincenze Priessnitze je světovým unikátem.

 

 

Pro všechny generace

Už dávno nejsou spojeny jenom se staršími generacemi. Lázeňské pobyty mnohdy vyhledávají i mladší, jako určitou formu relaxace. I proto neustále roste nabídka programů, kam se může řadit i možnost zažít lázně na zkoušku, program spojený se snižováním nadváhy, nebo léčebně-preventivní pobyt spojený s relaxací i základními procedurami.

 

Webové stránky lázní: www.priessnitz.cz

Přehled ubytovacích kapacit v lázeňských zařízeních

 

Foto, cs.wikipedia.org

Foto, cs.wikipedia.org

By Pudelek (Marcin Szala) (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons


 
Mohlo by vás zajímat: Přehled českých lázní
 

 

Přehled ubytování v této lokalitě

Booking

  Tip na hotel:Penzion u Petra Cena na noc pro dva - 1 082 Kč

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.