Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Stezka v oblacích - Dolní Morava

StezkaV prosinci roku 2015 byla ve výšce 1166 metrů otevřena Stezka v oblacích, nacházející se na Dolní Moravě, která je vysoká 55 metrů. Tato unikátní atrakce až na jednu výjimku nemá v naší republice konkurenta.

Situována je v korunách stromů a při výstupu se vám naskytne nezapomenutelný pohled na okolí. Stezku navrhl vysokoškolský pedagog Zdeněk Šrámek a kromě pobavení, má i vzdělávat – při cestě objevíte několik informačních tabulí, na kterých se dozvíte o tom, jak celá stavba probíhala.

Na Stezku nedaleko horní stanice lanovky Sněžník, se dostanete lanovkou, pěšky nebo také na kole.

 

 

 

Lanovka funguje každý den půl hodiny před a po otevírací době. Kočárky a kola mají přepravu zdarma. Dospělí zaplatí za vstup s lanovkou tam i zpět necelých 300 Kč, bez lanovky 200 Kč. Děti mají vstupné snížené, a to s lanovkou na 190 Kč a bez ní 120 Kč. Stezka samozřejmě nabízí i zvýhodněné vstupné, jako je rodinné, pro držitele ZTP apod.

 

Foto, en.wikipedia.org

Autor: Petr Štefek, Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5 licence.

 

Mnoho návštěvníků navíc oceňuje, že nejde o klasický výstup po schodech, ale po plochém terénu. I milovníci adrenalinu si tu přijdou na své. Stezka nabízí ,,atrakce“, jejichž součástí je i zpoplatněný tobogán vedoucí od vrcholu Stezky až k samotnému úpatí. Ten však v zimním období někdy není plně v provozu, protože díky vznikající námraze by v něm lidé nabrali příliš velkou rychlost. Tzv. kapka je odpočinková síť, která leží na samém vrcholu Stezky. Pokud v této síti budete stát, při pohledu dolů uvidíte skrz.

Pro zajímavost uvedeme ještě pár čísel. Stezka je mimo jiné z modřínového dřeva. Tento modřín roste v Rakouských Alpách. Na stavbu bylo potřeba 380 tun oceli. Při dobrých povětrnostních podmínkách, může být na věži vhodně rozmístěno až 4000 osob. Věž navíc odolá vichřici o síle až 200m/h.

Rozhodně doporučujeme navštívit tuto Stezku v oblacích. Kromě zábavy se vám naskytne nádherný pohled na vrcholky Kralického Sněžníku a domu budete odcházet s nezapomenutelným zážitkem.

 

Nabídka ubytování v lokalitě Dolní Morava přes portál booking.com

mapa

Mapa: Kde leží? Na rozhraní olomouckého a pardubického kraje u hranic s Polskem.


Ubytování v lokalitě - Dolní Morava přes portál booking.com

Wellness hotel Vista Dolní Morava


Hotel Vista

 

 
 Čtěte také: Stezka korunami stromů
 


 


Vložil/a: Daniel Česák 10.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.