Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Stezka Valaška – architektonický skvost nad Pustevnami

Pokud jste si oblíbili stezky a chodníky v oblacích stromů s nádherným výhledem na okolní přírodu i krajinu, určitě si poznačte do svého cestovního deníku další skvostnou destinaci. Oblíbené výletní místo – Pustevny se od roku 2019 pyšní další turistickou atrakcí. Tou je unikátní dřevěná vyhlídka v délce 660 metrů.  Otevřená vyhlídková plošina vám umožní výhled na vrcholky hor a také zábavu i poučení pro vás a vaše děti.

 

 

 

 

Technické zajímavosti

Víte, jakou vzdálenost musíte překonat k průchodu celé stezky? Její tvůrci to zkusili změřit a je to neuvěřitelných 1320 metrů po dřevěných prknech různé šířky. Pro dosažení nejvyššího patra vyhlídkové věže (ve výšce 22 metrů) musíte vystoupat do nadmořské výšky 1099 metrů. Odměnou za námahu vám bude výhled na území tří států a také možnost si vyzkoušet nevšední atrakce, které poskytuje pouze stezka Valaška.

 

 

Skywalk, Himalájský chodník, Hvězdná obloha, lezecká stěna i trampolíny

Procházku po stezce opatřené informačními tabulemi, jež vás seznámí se zdejší přírodou, architekturou i aktuálními událostmi (požár a znovuotevření Maměnky), si můžete zpestřit o procházku po lanovém žebříku v celkové délce 150 metrů.

Děti si mohou užít jedinečnou zábavu na devíti trampolínách. Vyznavači adrenalinu zajisté ocení vyhlídku ze skleněného výklenku. Pro občerstvení a nabrání nových sil můžete využít odpočívadla a také stánek Hvězdná obloha.

 

 

 

Přístup k rozhledně

K vyhlídce vedou dvě přístupové cesty. Jedna z Trojanovic (nabízí možnost využití lanovky) nebo z Prostřední Bečvy. Pokud se rozhodnete pro příjezdovou komunikaci z Prostřední Bečvy, pečlivě sledujte informace ohledně kapacity parkoviště. Ne vždy je možné zde zaparkovat.

 

 

Otvírací doba a vstupné

Valašská vyhlídka je přístupná téměř celoročně v závislosti na počasí. Dokonce jsou v jejím areálu pořádané tematické akce (Valentýn, Ledové dny, Novoroční přípitek, Dýňobraní). Vstupné na místě je pro jednotlivce 230 Kč, při zakoupení vstupenky online 210 Kč. Větší skupiny si mohou vyžádat slevu.

 

     
    Aktuální informace: https://stezkavalaska.cz/
     

 

 

     
   
  Poloha stezky na mapě, zdroj plánku - openstreetmap.org, Stezka Valaška, Trojanovice, okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj, Moravskoslezsko, 75656, Česko  

 

   
  Čtěte také:
 

Vše, co byste měli vědět o Pustevnách

   

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.02.2021


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Rádi cestujete do Chorvatska? A pro letošek ještě žádnou dovolenou nemáte vybranou, zkuste se podívat na aktuální last minute dovolenou v Chorvatsku a vyberte si dovolenou podle svého gusta.


Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.