Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

U Anděla v Praze 5 to žije, jen málokde byste hledali podobné místo!

AndělU Anděla nebo zkrátka jen Anděl...tak na takové označení si budete v části Prahy 5 muset zvyknout, stejně se tam totiž jmenuje hlavní křižovatka, stanice metra, obchody, budovy, restaurace...když se zkrátka řekne Anděl nebo U Anděla, všichni už ví, o jakém místě je řeč.

 

Freskou s námětem anděla to všechno začalo

V pražské městské čtvrti Smíchov - nyní část města pojmenována Anděl kdysi stál jeden dům U zlatého anděla a v jeho východním štítu se nacházela freska s námětem anděla. Byla vcelku rozměrná a zobrazovala figuru letícího anděla. Bohužel onen dům, stejně jako ostatní domy musely ustoupit stavbě stanice metra a byly zbořeny, freska se ale zachránila a podle ní se pojmenovaly všechny další stavby, které tvoří nynější městskou část Anděl - už jednou zmíněné metro, nárožní budova Zlatý anděl, nejrušnější křižovatka v Praze, nákupní centrum a další.

 

 

I původní freska anděla byla zachráněna, zrekonstruována a poblíž jejího původního místa ji tam můžete vídat dodnes.  

 

 

Pěší zóna Anděl

 

Ubytování v této lokalitě

     
 

     Hotel Anděl

    Cena za noc: 1 850 Kč
     

 

Zdroj: openstreetmap.org

 


 

Nejrušnější křižovatka, kina a nákupní centra

Jméno Anděl nese i velmi rušná křižovatka pražské části Smíchov, která propojuje významné a sousedící čtvrti - zejména Barrandov, Velké Chuchle, Hlubočepy, Motol a další. Je tudíž významnou tepnou.

Andělské pojmenování nese i prosklená budova s vyobrazenou postavou anděla - Zlatý anděl, která stojí na místě původního domu s freskou zlatého anděla a vítá všechny návštěvníky.  Má deset pater a slouží jako administrativní komplex. Kromě onoho anděla si na budově můžete všimnout i nejrůznějšího textu. Jedná se o útržky textů z děl autorů, kteří v Praze psali.

 

Anděl

 

A stejnojmenné označení nese i tamní stanice metra Anděl, která je považována za nejvytíženější. Její výstavba začala v roce 1980 a původně byla otevřená jako stanice Moskevská. Na Anděla byla přejmenována teprve až v  roce 1990.

 

 

Když se v Praze řekne Anděl, tak si nejspíš všichni vybaví významné pražské centrum, kde se téměř všechno jmenuje stejně. Andělsky se tam můžete mít i vy, a proto až budete v Praze, tohle významné místo a onoho zlatého anděla rozhodně nepropásněte.

 

Palác Anděl

 

                                 Průvodce pražskými památkami, čtěte zde
       

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 28.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.