Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Užijte si poklidnou dovolenou kousek od Prahy – Proboštská jezera vás vítají

Proboštská jezera Přijde vám nereálné, že 20 minut od Prahy už může být božský klid? Potom se o tom jeďte přesvědčit do kempu Proboštská jezera. Čeká zde na vás fantastické koupání, výborné občerstvení a především zasloužený odpočinek.

 

 

Kemp Proboštská jezera se nachází kousek od Staré Boleslavi, cca 5 minut jízdy autem a možná ani to ne. Pokud sem vyrazíteProboštská jezera, Markéta Sýkorová z Prahy, tak vám to z Černého mostu bude trvat 15 – 20 minut jízdy. Když dorazíte na místo, možná si budete chvíli připadat, že je to zde hodně opuštěné, ale to se týká především dnů, kdy je ošklivo nebo je pracovní den. Součástí kempu je přírodní koupaliště, které sem v  horkých letních dne přiláká až 3000 lidí. Pokud sem ale jedete pod stan, nemusíte bát, že by vás návštěvníci koupaliště rušili. V části, která je určena pro stanaře, případně návštěvníky s karavany, je vždy krásný klid a návštěvnici koupaliště do těchto míst nechodí.

 

Proboštská jezera, Markéta Sýkorová 

Proboštská jezera, Markéta Sýkorová

Proboštská jezera, Markéta Sýkorová

 

Tento kemp ocení především milovníci klidu nebo rodiny s dětmi. Jen zřídka se zde stane, že je večer nějaký ruch, většinou se návštěvníci kempu opravdu utiší ještě před desátou hodinou večerní. Navíc rodiny s dětmi ocení i to, že děti zde mají pobyt zcela zdarma, takže celkem ušetříte. Čeká zde na vás vlídný personál, který nemá žádný problém vám s čímkoliv pomoci nebo si s vámi jen tak popovídat.

Co se týče nějakého toho vyžití, můžete zde vyrazit na výlet na šlapadle nebo třeba na  kole na překrásnou projížďku podél blízkého Labe. V kempu si můžete užívat především krásného koupání. Voda zde bývá čistá i v největších vedrech, kdy už bývá koupání na mnoha místech zakázáno. Dále je tu možnost pronajmout si  tenisový kurt nebo si zahrát ping pong. Jednou až dvakrát do roka se zde pořádá oblíbená kulturní akce Na Stojáka, která je vhodná především pro dospělé obecenstvo, které se chce od srdce zasmát.

Pokud uvažujete o stálém umístění karavanu a nevíte kde, Proboštská jezera jsou ideálním místem. Je tu levný celoroční pronájem pozemku a navíc je zde i bezpečno a zloději sem jen tak nezavítají.

 

Autor: Markéta Sýkorová

 

 

Poloha jezera, zdroj mapy - openstreetmap.org

Vzdálenost z Prahy k Probošťskému jezeru: 32 km

Z Prahy se sem dopravíte jednoduše díky železničním a autobusovým linkám

Vlaky odjíždí z Masarykova nádraží...

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
  Přehled vodních ploch v blízkosti Prahy
  Seznam lázeňských měst v ČR
  Brandýs nad Labem - informace, fotky
   

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.