Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Václavské náměstí

Václavské náměstíVáclavské náměstí byste našli na Novém Městě, konkrétně jde o prostranství rozléhající se od Národního muzea směrem k Můstku. Jedná se o významné kulturní i obchodní centrum metropole.

 

 

 

Jak šel čas s jedním z nejznámějších náměstí

Historický název zní také Koňský trh, původně se totiž v těchto místech právě koně prodávali. Václavské náměstí ostatně hrálo v dějinách českých zemí významnou úlohu, roku 1918 zde byl vyhlášen vznik samostatného Československa, během 80. let 20. století zase Václavské náměstí zažilo početné protesty proti tehdejšímu režimu. Dosud se ostatně jedná o místo oblíbené pro pořádání jakýchkoli masových akcí.

 

 

 

 

 

Náměstí v noci při pohledu na osvícenou budovu Národního muzea

 

Počátek historie samotného náměstí můžeme datovat do roku 1348, zasloužil se o něj tehdejší český král Karel IV. Od revolučního roku potom 1848 neslo název Svatováclavské náměstí. O změnu se tehdy zasadil český literát Karel Havlíček Borovský. Během přestavby roku 1927 zde vznikl střední pás, do té doby musely trasy tramvají vést po okrajích náměstí. Radost měli v témže roce i motoristé, náměstí se dočkalo rovněž nových parkovacích míst. Pod značně frekventovaným středem se roku 1968 otevřel podchod.

 

Václavské náměstí

Václavské náměstí

Václavské náměstí

 

Palác U Stýblů

 


 

Palác Fénix

 

Je libo malé občerstvení? Sendviče na Václaváku za jednotnou cenu 190kč


Nejen samotné náměstí je pozoruhodné

Dominantou nynějšího prostranství je rozhodně jezdecká socha sv. Václava, patrona české země, který je zde vyobrazen spolu s dalšími – sv. Vojtěchem, sv. Ludmilou, sv. Prokopem. Ta pochází z dílny Josefa Václava Myslbeka. Umístěna je před budovou Národního muzea. Avšak jedná se o novodobou, modernější záležitost, původně na Václavském náměstí stával jiný pomník, taktéž věnovaný tomuto světci, jehož autorem je Jan Jiří Bendl. Ten byl nicméně roku 1879 přesunut do Šturcových sadů. Tam už byste ovšem také nenašli originál, neboť zůstal v expozici Národního muzea, v Lapidáriu v pražských Holešovicích.

 

Diskotéka Duplex

 

                                      Průvodce Prahou, čtěte zde
       

 

Náměstí obklopuje celá řada významných a architektonicky pozoruhodných budov, a to jak z hlediska historického, tak i reprezentantů ryze moderní architektury. Vidět byste tu mohli unikátní propojené obchodní pasáže, ale také celou řadu hotelů, kanceláří směnáren a mnoho jiného. A návštěvníci mohou rovněž využít hned tři vstupy do metra.

 

Palác knih

 

Václavské náměstí

Václavské náměstí

 

Rokoko

 


 

Socha svatého Václava při osvětleném Národním muzeu

 


 Tip na hotely v této lokalitě:

U Tří Bubnů

Cena na noc pro dva - 2 685 Kč

Hotel Paris Prague

Cena na noc pro dva - 6 200 Kč

Cosmopole Hostel

Cena na noc pro dva - 1 202 Kč

 

Václavské nám. 818/45, 110 00 Nové Město

 

 

Hotel Ambassador

 

 

Hotel Meran, Václavské nám. 825/27, 110 00 Nové Město

 

 

Occidental Praha Wilson, Václavské nám. 812/59, 110 00 Nové Město

 

Hotel Juliš

 

 

Hotel Ambassador

 

 

Hotel Elysee

 

 

Grand Hotel Europa

 

*Přehled last minute zájezdů do Prahy na Invii

 Pražské památky - přehled

 Pražské městské čtvrti - mapa

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.02.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.