Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Velké vodní plochy na Plzeňsku

Pojďme se tentokrát podívat, jaké zajímavé vodní plochy můžeme najít v Plzeňském kraji. Přímo v Plzni – v její jižní části – se na řece Radbuze nachází vodní nádrž České údolí s 13 metrů vysokou sypanou hrází. Kromě koupání a vodních sportů, je možné využít sportoviště Škodaland, v němž si můžete zahrát minigolf, zkusit inline dráhu na kolečkových bruslích, anebo skatepark. Přímo k nádrži se – kromě auta – dá přijet i vlakem (nádraží Plzeň – Valcha), nebo autobusem (zastávky Valcha nebo Chaty).

 

 

Na severu Plzně narazíte na skupinu rybníků – Velký Bolevecký, Košinář, Třemošenský, Šídlovský a Kamenný, s možností  rybaření, koupání, naturistické pláže a půjčovnou lodiček. V okolí je několik naučných stezek a přírodní památky.

 

Poloha Velkýho Boleveckýho rybníka, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Plzeňský rybník - Velký Bolevecký a panorama sídliště Bolevec

Zdroj: Ondrej.konicek / CC BY-SA (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

 

Přibližně deset kilometrů východně od Plzně a šest kilometrů západně od Rokycan, na řece Klabavě, se nalézají dvě vodní nádrže, a to Ejpovice, kde můžete  plavat, opalovat se na naturistické pláži, využívat vodní vlek k lyžování, nebo navštívit přírodní památku Ejpovické útesy. U tohoto jezera můžete kempovat v místním ATC. Ejpovická vodní nádrž vznikla vytěžením povrchového železnorudného dolu. Asi tři kilometry odtud je druhá vodní nádrž Klabava.

 

Poloha vodní nádrže Klabava u Rokycan, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Milovníci rybníků najdou těchto vodních ploch něco kolem stovky – velké i malé, a to v oblasti obcí Nepomuk, Kasejovice, Horažďovice, Plánice a Žinkovy.  Za zmínku stojí i Štěpánský rybník a Kařezské rybníky, nacházející se poněkud severněji od výše jmenovaných lokalit.

Vodní nádrž Lučina vznikla zaplavením stejnojmenné vesnice a přehrada se stala zásobárnou pitné vody pro Tachov a okolí. Nádrž se nachází na řece Mži, mezi Tachovem a německou hranicí.

 

Poloha vodní nádrže Lučina u Tachova, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Od Tachova přes Staré Sedliště, na jih k Přimdě či na východ ke Starému Sedlu, najdete dalších asi třicet pěkných velkých rybníků.

Jižně od Plzně, téměř na německých hranicích je situována přehrada Nýrsko.

 

Poloha přehrady Nýrsko, leží 3 km od stejnojmeného městečka

Zdroj mapy: openstreetmap.org

 

Nýrská přehrada

Zdroj: Hvezdar71 / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

 

Jak se zdá, je po celém Plzeňském kraji rozeseto tolik vodních ploch, že nebudete vědět, kterou si dřív vybrat.

Autor: Jaroslava Linková

 

     
    Čtěte také:
   

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

10 úžasných aquaparků u nás!

     

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 24.05.2020


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.