Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Výstaviště Holešovice

Výstaviště PrahaJmenuje se Výstaviště Praha, ale když někde zahlédnete označení holešovické výstaviště, také se jedná o tento areál. A aby to s pojmenováním bylo ještě trochu komplikovanější, tak před rokem 1989 nosilo zase název Park kultury a oddechu Julia Fučíka.

 

 

 

 

Najdete ho na Praze 7 v Bubenči a má rozlohu 36 hektarů. Jeho současným majitelem je hlavní město Praha. A jak prostranství vzniklo?

Tehdejší Jubilejní zemská výstava si na konci 19. století jednoduše pro sebe zabrala část přilehlého parku Stromovka a takto zůstal předělený prostor až dosud.

Dominuje mu Průmyslový palác postavený v secesním duchu v roce 1891 podle návrhu architekta Bedřicha Münzbergera. V roce 2008 podlehla bohužel unikátní stavba požáru, jež zdevastoval levé křídlo.

 

 

Dodnes celá plocha má využití jako místo, kde se pořádá plejáda kulturních i sportovních událostí, třeba severní část slouží každoroční akci milované zejména dětmi: Pravidelně na jaře tu „vyroste” Matějská pouť.

 

 

 

Sraz vlastníků motorek Harley Davidson, r. 2018

 

              Přehled všech pražských památek
         

 

Pokud ještě nemáte program na léto, ale zato máte mlsný jazyk, můžete vyrazit třeba na Prague Ice Cream Festival, který se tu bude konat na konci června. Svátek všech milovníků studené dobroty je dokonce největší svého druhu ve střední Evropě. Součástí samozřejmě bude i nezbytná ochutnávka. A k tomu vám bude po návštěvě dobře nejen na těle, ale také na duši – výtěžek z prodeje zmrzliny MEC3 půjde na podporu nadačního fondu Kapka naděje.

 

Výstaviště Praha

 

Na co sem můžete zajít? - program Výstaviště Praha


Výstaviště Praha

 

Za návštěvu Výstaviště ovšem stojí i tehdy, pokud se tu zrovna nic nepořádá. Mezi zdejší unikáty patří Panorama bitvy u Lipan. Obraz se honosí rekordem: Je u nás vůbec největší, pokrývá 1045 m². Autorem výjevu je Luděk Marold, který na něm začal pracovat v roce 1898.

 

 

U příležitosti výše zmíněné výstavy tu vznikla též slavná Křižíkova světelná fontána. Jméno dostala po svém proslulém tvůrci, vynálezci Františku Křižíkovi. Jedinečné dílo je nazvučeno a opatřeno reflektory, které se starají o neopakovatelnou hru barev.

 

Výstaviště Praha

Výstaviště Praha

Průmyslový palác

 

Výstaviště Praha

Výstaviště Praha

 

Nabídka hotelů v Praze na booking.com

Praha

 

 

 

 

 

 

   
  Čtěte také:
 

Poloha městské části Holešovice

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 03.06.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.