Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Zapomenutý Kořenov u Harrachova

Zapomenutý Kořenov Kousek od populárního Harrachova se nachází poněkud zapomenutá obec Kořenov. Toto místo má tolik zajímavých památek a míst k vidění, že je pomalu hřích ho opomenout. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o malou nepodstatnou vesničku, opak je pravdou.

Nejen v zimě, ale i v létě zde najdete plno aktivit. Zima tu samozřejmě patří  lyžařům a běžkařům, léto potom především  cyklistům, ale potkáte zde i pěší turisty.

 

Zimní Kořenov

V zimě nabízí Kořenov a jeho přilehlé okolí plno zábavy. Je zde otevřeno plno penzionů, které vítají především lyžaře, ale i nelyžaře. Lyžaři odsud nejčastěji vyrážejí do nedalekého Harrachova nebo Rejdic. V okolí najdete ale mnohem víc sjezdovek, které patří především k různým hotelům a jsou vhodné zejména pro začínající lyžaře.

 

 

Pro nelyžaře doporučujeme udělat si pěší výlet po turistických trasách, které jsou udržovány i v zimě a procházka zimní krajinou těmito místy rozhodně stojí za to. Když počasí přeje děti i dospělí si tu užívají na bobech anebo staví iglú a sněhuláky. Když se obcí projdete, najdete sněhuláků tolik, že je možná ani na prstech obou rukou nespočítáte. Po zimních radovánkách nebo vydatné procházce se můžete zastavit v jedné z několika příjemných restaurací na teplý čaj či grog.

 

Zimní Kořenov, Markéta Sýkorová

 

Letní Kořenov

Pokud se do Kořenova vydáte na letní dovolenou, za zábavou budete muset spíš dojít nebo dojet. Naštěstí přímo v Kořenově je nádraží, ze kterého vás vlak doveze do Harrachova nebo do Tanvaldu. V Harrachově potom můžete využít sportovní centrum, lanovou dráhu nebo bowling či bazén.

Když se ale vrátíme zpět do Kořenova, nabízí se tu jedinečná výstava Zubačka. Jedná se o výstavu, která je věnována staré trati, co tu dříve byla. Výstava je přímo v areálu nádraží Českých drah, takže ji určitě lehce najdete. Pro milovníky pěší turistiky doporučujeme vzít hole a vyrazit na hřebeny hor nebo si udělejte jen menší výlet k osmiboké kapli nebo na rozhlednu Štěpánka. Léto zde přeje i cyklistům, pro které je zde připraveno několik cyklotras včetně cyklobusů.

 

Přehled ubytování v Harrachově a okolí

 

Autor: Markéta Sýkorová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.08.2015


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.