Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cykloturistika     

Cyklovýlety z Harrachova do okolí

Harrachov a jeho nádherné okolí patří k místům s poměrně velkou turistickou návštěvností, proto zde najdeme i celou řadu značených tras a to nejen pro pěší turistiku, ale i pro  cyklovýlety.

 

 

 

Nabízíme několik tipů na cyklovýlety.

 

Dětský okruh

Jste – li na dovolené s dětmi, je tento okruh ideální právě pro vás. Podél celé cesty jsou dětské parky. Pro děti je připravena Liščí stezka, navštívíte Mumlavské vodopády, které vznikly pohybem vody jako prohlubně v žulovém podkladu a spadají do hloubky deseti metrů. Nedaleko nich je Mumlavská bouda, která vám poskytne občerstvení. Na zpáteční cestě se můžete zastavit u lanovky, kde na vás čeká Vertical park s houpačkou, trampolínou a lezeckou stěnou nebo Bobová dráha s jízdou na kolečkovém bobu.

Délka okruhu je necelých 7 kilometrů a terén je částečně kopcovitý.

 

Ubytování v Harrachově

 

Penzion Motejlek

Cena na noc pro dva - 621 Kč
 

Pension Marketa

Cena na noc pro dva - 628 Kč
 

V+V Pension

Cena na noc pro dva - 653 Kč

 

Harrachov - Skácelka - Rokytnice - Studenov – Harrachov

Pokud máte již známá místa projeta, můžete se vydat třeba na horskou chatu Skácelku, která vám, po zasloužené jízdě, nabídne příjemné posezení a dobré občerstvení. Trasa pak dále pokračuje směrem na Rokytnici nad Jizerou, podél Studenovských sjezdovek a dovede vás až na samý vrchol Studenova. Tato část trasy je poměrně kopcovitá. K návratu do Harrachova máte dvě možnosti – odbočení na cyklostezku k rozcestí na Kamlu a zpět do Harrachova (po běžkařských tratích) nebo zvolit obtížnější návrat směrem na Studenov a sporthotel Rýžoviště.

Celková délka trasy je necelých 20 kilometrů, nicméně převážná část vede kopcovitým terénem a je vhodná spíše pro kola horská.

 

Z Harrachova na Čertovu horu

Pokud chcete podnikat hřebenové cyklovýlety, ideální je využít lanovou dráhu v Harrachově, která vás vyveze z centra Harrachova na vrchol Čertovy hory, odkud vede celá řada značených tras s různou obtížností.

Z lanové dráhy je nádherný výhled na profil mamutího můstku.

V dolní části lanovky je celá řada atrakcí pro děti a také možnost občerstvení.

Také na vrcholu Čertovy hory na vás čeká zábava v podobě nafukovacího bludiště a samozřejmě, že nesmí chybět ani čert a možnost občerstvení.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Zapomenutý Kořenov u Harrachova


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 14.08.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.