Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Česko     

Průvodce - Zlaté Hory

Foto, cs.wikipedia.orgJedná se o město, které leží ve Slezsku, na severovýchod od Jeseníku ve vzdálenosti přibližně 25 km, těsně u hranic s Polskem. Má v současnosti zhruba 4 000 obyvatel.

První stopy osídlení této oblasti lze zaznamenat ve 13. století. A to už máme i první doložitelné písemné Foto, cs.wikipedia.orgzmínky o městě. Patrně již před touto dobu ale existovala na místě dnešních Zlatých Hor hornická osada.

Dolování zlata pak úspěšně pokračovalo. Když posléze v 17. století poněkud upadlo, znamenalo to konec doslova zlaté éry také pro město. Později ještě nabylo na vrchu zpracování kamene, dřívější sláva se však nevrátila. Dějiny zde zanechaly i místní dominantu, kterou do současnosti tvoří kostel Nanebevzetí panny Marie vzniklý v 17. století.


Web města: www.zlatehory.cz

Pozoruhodné je též jeho okolí, které nese stopy po slavné minulosti v podobě hornického skanzenu Údolí ztracených štol, známky čarodějnických procesů a chlubí se i krásnou přírodou, jmenujme alespoň Velké mechové jezírko. Mimo to se nedaleko od města nachází i slavné poutní místo.

 

 

Kde leží? Mapa, Mapa: zdroj - openstreetmap.org

 


Foto, cs.wikipedia.org

Foto, cs.wikipedia.org

Foto, cs.wikipedia.org

Zlatorudné mlýny, By Sylva.Kristianova (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

  Tipy na ubytování - Zlaté Hory

 

Penzion u modrého zvonku

Cena na noc pro dva - 910 Kč
 

Ranc pod Rejvizem

Cena na noc pro dva - 940 Kč
 

Hotel Minerál

Cena na noc pro tři - 1 320 Kč


 

   
  Čtěte také:
 

České hory - přehled

 

10 NEJVĚTŠÍCH JEZER V ČR

   

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 10.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.