Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Amsterdam z jiného pohledu - vyhlídková plošina Look Out!

AmsterdamTak jako hodně zemí a jejich hlavní města, má i Amsterdam v Holandsku, svou vyhlídkovou věž. V Paříži je to legendární Eiffelovka, v Praze zase Petřín, v Amsterdamu se jedná o oblíbenou turistickou atrakci, věž Look Out.

 

 

 

 

 

Amsterdam

 

Navštivte druhou stranu Amsterdamu trajektem 

V Amsterdamu žiji něco málo přes rok a půl a doposud jsem o této věži neměla ani tušení. Jak jsem o ní mohla nevědět? Věž totiž stojí přímo za budovou Centraal Station Amsterdam. Důvodem, proč jsem o ní ale netušila je asi to, že k ní musíte lodí a skutečnost, že tato vyhlídková plošina je poměrně mladá a pro veřejnost byla poprvé otevřena v květnu 2016. Z centrálního nádraží většinou vaše cesta směřuje směrem do centra na metro, či tramvaj. Když ale projdete celé nádraží, dostanete se na jeho konec, kde uvidíte vodu a za ní nedaleký ostrůvek s dominantní vysokou budovou - Look Out. Trajekty přes kanál vás převezou zdarma a to i s kolem, či skútrem. Odplouvají každých pět minut a plavba trvá asi jen pouhé dvě nebo tři minutky.

 

Amsterdam

 

Co je to Look Out?

Jak jsem již zmiňovala, každé město má svou rozhlednu a budova Look Out je rozhlednou, tedy přesněji řečeno, vyhlídkovou plošinou, Amsterdamu. Ačkoli byla vyhlídka otevřena pro veřejnost teprve nedávno, budova až tak mladá není. Pochází z roku 1971 a původně byla sídlem firmy Shell. Nyní v budově, mimo veřejně dostupných míst, také sídlí kanceláře a velké hudební společnosti, například ID & T.

 

Amsterdam

 

Lákadla pro turisty a místní!

V první řadě je to samozřejmě úžasný výhled, kdy máte město jako na dlani. Dvoupodlažní vyhlídka budovy, umístěné na břehu řeky Ij, vám nabízí pohled na historické centrum Amsterdamu, přístav města na západě, jezero Ijsselmeer na východě, které je také největším jezerem v Holandsku a samozřejmě na krásnou nizozemskou krajinu. Výhled je opravdu nádherný a jelikož je Holandsko ,,placka" a nejsou zde žádné kopce a hory, uvidíte za hezkého počasí pěkně daleko. Vyhlídka je otevřená až do desíti hodin, do večera a prodává se zde i vstupné Premium, kdy výhled můžete absolvovat dvakrát  ( přes den za světla a večer, kdy město ožije a nádherně svítí).

 

Amsterdam


Atrakce Look Outu

Dalšími lákadly této budovy jsou možnosti jako například digitální focení GoPhoto v prvním patře. Se zakoupením vstupného se tak můžete nechat zdarma vyfotit na zeleném pozadí, místo kterého je pak umístěno pozadí z vyhlídky. Fotky máte online k dispozici a můžete si je i zakoupit vytisknuté a ve větší kvalitě i s rámečkem, po prohlídce budovy.

V 20. patře budovy pak můžete posedět na kávě s nevšedním výhledem přes den a večer s drinkem v ruce v Madam restaurant & bar. Chcete-li zažít romantiku, zajděte si na večeři do otáčivé restatace Moon, v 19. patře. Pro večerní návštěvu je ale asi lepší si udělat rezervaci. Kromě toho je v budově také noční club Shelter a hotel Sir Adam Hotel v 8. patře, který zde byl otevřen v roce 2016 a má 4 hvězdičky. 

 

 

Vzhůru do oblak s třešničkou na dortu

Na vyhlídkovou plošinu vás pak vyveze výtah. Nejedná se o obyčejnou jízdu výtahem, ale jízda samotná je dalším zážitkem. Vystoupíte 20. pater za 22 sekund a během jízdy, si díky prosklenému stropu výtahu, užijete světelnou show s hudbou. 

O výhledu jsme se již bavili, ale co je tedy tou třešničkou na dortu? Třešničkou této vyhlídky je houpačka Over The Edge, nebo-li v překladu ,,Přes okraj", na které se můžete pohoupat ve výšce téměř 100 metrů nad zemí a to opravdu přes okraj budovy Look Out. Zhoupnutí bylo z počátku zdarma, nyní stojí 5€. A pokud by vás brala závrať, můžete si odpočinout na střeše budovy, na pohodlných sedacích pytlech.

Amsterdam

 

Myslím, že je to úžasným místem, které by jste měli navštívit v Amsterdamu. Milujete-li zároveň adrenalin a výšky, neváhejte. Na své si tady přijdou i zamilované páry nebo parta kamarádů!

 

Lucie Holásková 

 

 

 
Průvodce zajímavostmi Amsterdamu čtěte zde
 

 


Vložil/a: Daniel Česák 06.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.