Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Austrálie plná zážitků

V minulém díle jsem zmiňovala krásnou a rozmanitou flóru Austrálie. Chtěla bych na to navázat opět s mojí oblíbenou Botanic Garden, která byla úžasná v průběhu celého roku, ale pokud máte možnost, musíte ji bezpodmínečně navštívit na jaře. To vám je taková nádhera!

Vše kvete a voní a září na vás nejrůznějšími barvami. Člověk neví, kam se má dřív dívat. Samozřejmě i u nás je jaro krásné, ale málokde se dostanete na místo s takovou koncentrací květů. Bylo tu spoustu klasických květin jako třeba tulipány, ale nezvyklé pro mě byly především kvetoucí stromy. U nás máme kvetoucí strom buď bílý nebo růžový, tady měl strom květy s několika různými odstíny barvy najednou. Modře kvetoucí stromy jsem nacházela mimo zahradu i všude jinde po městě.

 

 

Botanic Garden

 

Kout Botanic Garden

 

Zátiší s Ibisem

 

Kromě rostlin si v Botanic Garden můžete užít i papoušků. Především těch bílých, kteří jsou natolik zvyklí na lidi, že se nechají pohladit, nebo vám zapózují na ruce během fotografování. V Sydney jsou i další ptáci, kteří si oblíbili lidi. Většinou proto, že od nich dostanou něco do zobáku. Jako první mi přichází na mysl Ibis - takový ošklivý hubený čáp s černou hlavou a zobákem, kterého najdete v hojném počtu, jak kálí v blízkosti parků, vybírá odpadkové koše a drze krade a žebrá jídlo od svačících lidí. Milejším ptákem pro mě byl pestrobarevný menší papoušek, který se inteligentně vrací na místa, kde jim lidé záměrně nechávají nějaké to jídlo. Dají se i různě vycvičit, aby přiletěli třeba na zapískání. 

 

Opera House

 

Zpět ale od ptactva na procházku po botanické zahradě. Pokud se totiž vydáte od zahrady kousek dál, narazíte na světoznámý Opera House. Měla jsem štěstí, že jsem v Sydney byla i v době, kdy v Opeře probíhaly dny otevřených dveří a mohla jsem to celé vidět i zevnitř. Bohužel z mého pohledu Opera budí lepší dojem zvenčí. Uvnitř je spoustu sálů přizpůsobivých na větší či menší koncerty a představení. Ale vzhled mi přijde trochu fádní a rozhodně ne tak futuristický jako vnějšek stavby.

 

Domestikace papoušků

 

Papoušci

 

Pokud chcete v Austrálii něco vidět a zažít, nemusíte se koncentrovat jen na Sydney. I v přilehlých končinách je spoustu zajímavých míst, které stojí zato navštívit. Fajn byl například výlet s kamarády do města Wollongong, malebného městečka u pobřeží, 80 km od Sydney. Kromě pěkné pláže je tu k vidění maják a ve městě pak spoustu pěkných a zajímavých staveb jako například St Michael's Cathedral nebo Heritage-listed court house, Market Street. Celá oblast u pobřeží je posetá kavárnami a nejrůznějšími obchůdky. Procházkou po pláži podél pobřeží narazíte na jeskynní útvary. Najdete si tu tedy něco milovník přírody i moderních měst. Dá se sem dostat jednoduše lodí – trajektem, který jezdí v rámci „městské dopravy“ za cenu obyčejné jízdenky. Přijde mi super, že tu lidé mají možnost využívat trajekty jako běžný transportní prostředek třeba pro cestu do práce a to i na dost dlouhé vzdálenosti. Mám kladný vztah k lodím, takže pokud se to jen trochu hodilo, cestovala jsem během svých výletů právě trajektem.  

 

Wollongong - pláž

 

Wollongong Head Lighthouse

 

Pokud si chcete užít trochu sportu, můžete zkusit Cables Wake Park v Pnrith, kam se dá dostat převážně vlakem. V tomto vodním parku si vyzkoušíte wakeboarding, což je jízda na wakeboardu taženým vlekem po hladině.

Zrovna za sportem ale člověk nemusí vůbec vyjíždět z města. Jak už jsem zmínila, přivezla jsem si s sebou kolečkové brusle, které jsem chtěla naplno využít, když už mi zabraly tolik místa v kufru. A o místa, kde bych mohla jezdit nebyla nouze. Je tu spoustu rozsáhlých parků, kde nejezdí žádná auta a přitom se projedete po pěkném asfaltu v krásném prostředí s rybníčkem, palmami,... Ideální i pro běh nebo jízdu na kole.

V dnešním díle jste tedy dostali pár tipů, kam se podívat a co v Sydney a jeho okolí dělat. Příště se s vámi podělím o další zážitky.

Autor: Lucie Dvořáková

 

         
    Čtěte také:    
   

Australský deník – přílet

Hořkosladký život v Austrálii

 
   

Cesta do Austrálie

Největší letiště v Austrálii

 
    Měna a placení v Austrálii Doba letu do Austrálie  
         

 


 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 20.09.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.