Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Ba Be National Park

Ba Be National ParkDneska vás zavedu do místa zelených kopečků a rýžových polí. Řeč je o nádherném národním parku Ba Be na severu Vietnamu.

Zelený park s největším přírodním jezerem v zemi najdete asi 250 km severovýchodně od Hanoje a nebojte, že byste se tam nedostali. Autobusy a vlaky jezdí opravdu po celém Vietnamu. Pokud vás autobus vyloží v nějaké vesnici před parkem tak jako nás, nezoufejte, tak jako my. Na skútru a za rozumnou cenu nás nějací místní chlapíci odvezli až do „infocentra“ Ba Be National Park. Věřím, že chlapíci vozí zmatené turisty do parku dnes a denně.

 

 

Ve vesnici Bo Lu jsme měli zamluvenou jednu noc, po které nás čekal dvoudenní pochod s místním průvodcem. Musím říci, že výprava se opravdu povedla a my máme na co vzpomínat.

 

Park

 

Obcházeli jsme vesnici po vesnici a v každé nás pozvali na rýžovou pálenku. Některé byly kalné, některé vodnaté a v některých byly naložené sršně a v jedné dokonce kočičí kosti. Prý na dobré srdce. Už na tyto příhody budu vzpomínat celý život.

A to nemluvím o nádherné přírodě všude okolo. Zelené vrcholky kopců, údolí, vodopády, říčky,...to vše vytvářelo z parku přírodní skvost, který rozhodně stojí za návštěvu.

Náš průvodce uměl docela dobře anglicky a se všemi nás cestou seznamoval. Dokonce nás vzal do místní školy v kopcích, kam bílá noha jen tak nevkročí. Děti nás okamžitě obklopily, jakmile spatřily sladkosti v našich kapsách. Celodenní putování končilo u průvodce doma. Nejdříve proběhla důkladná očista v lavoru, podrbání všech psů a prasat za ušima na dvorku a nakonec babka vzala mačetu do jedné ruky, slepici do druhé a už to bylo. Slepice na počest hostů jako hlavní chod. Jako vegetarián to na cestách nemám nejjednodušší. (Kotě pod stolem mně horlivě a tajně pomáhalo s večeří!)

 

 

Po nevšední noci u Vietnamců nás čekala cesta zpátky k jezeru a plavba po něm. 8 kilometrů dlouhé jezero posloužilo i jako příjemné osvěžení. Z loďky se dobře skákalo, ale hůř se na ni nalézalo. Naštěstí nám převozník podával pomocnou ruku.

Prohlídka známé Puong Cave následovala po jak jinak než vynikajícím vietnamském obědě. Do 30 metrů vysoké a 300 metrů dlouhé jeskyně se musí připlout po Nang River na lodičce. Už si přesně nepamatuji, jak dlouho plavba trvala, ale pamatuji si relaxaci a opalování na přídi, exotiku napravo i nalevo a buvoly přeplouvající z jednoho břehu řeky na druhý. 

Jeskyně nás překvapila svými obyvateli a velkým zápachem. Inu tisíce netopýrů už musí být cítit. Milovníci krápníků si také najdou své.

Poslední noc v Ba Be jsme strávili u jezera, dokonce s výhledem na něj, v příjemném a čistém prostředí u jedné rodiny vlastnící pár domků s pokoji pro turisty.

Pokud vám chybí příroda a zrovna se nacházíte v hlavním městě Hanoj na severu Vietnamu, určitě zamiřte do Ba Be National Parku.

Autor: Diana S.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Praha – Hanoj pod 13 tis. Kč

Mui Ne – nejkrásnější pláže a sáňkování na písku

Letiště Hanoj (HAN)

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.