Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Mui Ne – nejkrásnější pláže a sáňkování na písku

PlážMui Ne je mapě jen malým městečkem, nacházející se poblíž většího města Phan Thiet. Pokud by jste po něm cíleně nepátrali, těžko by jste si ho všimli. Pro mnohé tak může být překvapením, že právě v okolí tohoto městečka se, podle některých, nachází nejkrásnější pláže celého Vietnamu. A my to tedy rozhodně můžeme potvrdit!

Samotné Mui Ne je vlastně rybářským městečkem. Každé ráno se odtud vydává na moře ohromné množství malých, tradičních rybářských loděk, aby se v poledne mohli vrátit se sítěmi plnými rybek, a také různých mořských plodů. Ty pak také ve svých pouličních krámcích, které nejčastěji sestávají jen z několika nádob položených na zemi, prodávají místním lidem.

Pláže u městečka jsou tak obsazené rybáři a koupat se zde, také díky zápachu z ryb, nedá.

 

 

Mui Ne

 

Nejnavštěvovanější pláže se nachází asi deset kilometrů jižně od Mui Ne, přesto je ale tato turistická oblast stále nazývána jménem městečka. Je zde mnoho více či méně luxusních hotelů a hotelových resortů. Velká část z nich je na náš vkus až zbytečně předražená, dají se zde nalézt ale i zákoutí s romantickými bungalovy a soukromými plážičkami, a to za celkem slušné ceny.

V sezoně sem prý přijíždějí trávit dovolenou hlavně rusové, a když jsou obsazeny všechny hotely, musí zde být "hlava na hlavě". My jsme po Vietnamu cestovali mimo sezonu a i tady tak byl klid a pohoda.

Severně od Mui Ne se nachází spousta starých, polorozpadlých resortů. Výhodou je, že k nim stále vedou dobře přístupné cesty a na skútru je tak možné dojet až přímo k moři. Díky tomu, že se naprostá většina turistů přesunula do jižních oblasti, tak stačí půjčit si skútr, a můžete strávit odpoledne na pláži, kam až dohlédnete, úplně sami. A to je ten pravý relax!

 

Pláž

 

Dalším velkým lákadlem Mui Ne jsou červené písčité duny, na kterých se dá „sáňkovat“. Vždy se tu potkáte s mnoha lidmi, sáňkovat totiž lze jen brzy ráno nebo těsně před setměním. Přes den je písek tak rozpálený, že by se na duny dalo jen stěží vyjít. A není to jen dětská zábava.  Na kusu plastu, který půjčují přímo pod dunami, tady jezdí především dospělí. Cestovní kanceláře pak zařizují také výlety na bílé písečné duny, které je možné najít asi dvacet kilometrů od Mui Ne.

 

Duny

 

V Mui Ne samozřejmě také můžete ochutnat autentickou vietnamskou kuchyni. Doporučujeme vyzkoušet všechny možnosti. Od ovoce z trhu, přes typické streetfoody na ulici, až po klasické restaurace.

Vietnamská kuchyně vás určitě okouzlí svou čerstvostí, pestrostí a také sytostí jídel. V tomto rybářském městečku je pak možné ochutnat ty nejčerstvější mořské plody, které se připravují jen pár hodin po vytažení z moře. Za ochutnání určitě stojí také mořský špenát, který je navíc velmi zdravý a v Mui Ne ho mají v nabídce téměř všechny restaurace.

 

Jídlo

Jídlo

Autor: Michaela Šofková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Víza do Vietnamu vyřídíte přes web

Do Vietnamu za 12 357 Kč

Zpáteční letenky na trase Praha – Hanoj

Doba letu do Vietnamu

 

 


 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.