Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Copán Ruinas: jedno z nejpříjemnějších míst v Hondurasu

Copan RuinasU hranic s Guatemalou najdete překvapivě krásné a turisticky přívětivé honduraské město Copán Ruinas. Tady se budete moci procházet po příjemných dlážděných uličkách, kde najdete spoustu zajímavých obchůdků, kaváren i restaurací. O víkendu se zde koná dokonce umělecký trh.

Město jako takové projdete i s malými zastávkami za několik desítek minut, a tak by vás brzy mohlo začít nudit. Nebýt však zajímavých míst v okolí, které stojí za to navštívit. Mayské ruiny Copán

Největší atrakcí jsou mayské ruiny a archeologická lokalita Copán, která je zapsaná na seznamu světového děditství UNESCO. Z města se sem dostanete pěšky po pohodlné cestě dlouhé přibližně 1 km, která vede podél hlavní silnice. U vchodu je postaveno velké parkoviště, návštěvnické centrum, kavárna a muzeum. Obdivovat zde můžete pozůstatky Velkého náměstí, Schodiště hieroglyfů a Chrám nápisů. Součástí areálu jsou i dva tunely, které byly zpřístupněné v roce 1999 a návštěvníkům umožňují nahlédnout pod povrch těchto majestátních staveb.

 

Copan Ruinas

 

Honduras patří mezi velmi málo navštěvované země Střední Ameriky a když už se sem někdo vypraví, většinou je to na severní pobřeží a přilehlé ostrovy. Z toho důvodu si poměrně nerušeně můžete vychutnávat tyto velkolepé ruiny, které leží v krásné přírodě mezi stromy.

Jednou z velice oblíbených atrakcí jsou papoušci Ara, kteří se sem slétají na krmení z širého okolí. Děje se tak později odpoledne.

 

 

Ptačí rezervace Macaw Mountain

Máte-li rádi exotické ptactvo a především papoušky, rozhodně stojí za to i další pěší výlet. Tentokrát do ptačí rezervace a chovného centra  Macaw Mountain. Leží asi 3 km od města a také sem dojdete pěšky. Jedná se o jedinečný nezávislý projekt, který již funguje několik let.

 Najdete zde ptactvo, které bylo odchyceno v nepříznivých podmínkách především v domácích chovech. Výjimkou však nejsou ani ptáci, kteří byly zajištěni při pašování a jsou ve špatných zdravotních podmínkách. Až se jejich stav zlepší, pracovníci je vypustí do volné přírody. Stanice je závislá pouze na darech a příjmech ze vstupu a z nádherné kavárny, která zde byla postavena téměř v korunách stromů. Pozorovat zde můžete tukany, papoušky ara, káňata, výry a další jiné druhy.Výlet za horkými prameny

Přestože je v Hondurasu horko k zalknutí stejně jako v celé Střední Americe, žádný návštěvník by si neměl nechat ujít horké lázně. Ty, které jsme navštívili v Hondurasu 24 km od města Copán Ruinas, patří k těm nejkrásnějším, které jsme navštívili. A že jich bylo hodně. Do Aguas Termales se dostanete místní dodávkou, ale připravte se na to, že cesta nebude nijak příjemná ani krátká. Její cíl však stojí za to.

 Nádherné prostředí ve srázu lesa odekorované krásnými sochami nabízí mnoho malých bazénků o různých teplotách. Čím blíže jste horkému prameni, teplota samozřejmě stoupá. Využít můžete léčivé bahno i nabízené masáže za příplatek. Samozřejmostí jsou bazénky nebo vodopády se studenou vodou, které vás příjemně zchladí.

Autor: Eva Bicanová

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.