Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Deset dní v Santiagu

SantiagoSantiago je pětimilionové hlavní město Chilské republiky, ležící na úpatí And. Po osmihodinové úmorné cestě z Mendozy, konečně vidím první obydlí a zanedlouho vjíždíme do centra. Zastavujeme na místním hlavním autobusovém nádraží, beru svoje věci a vyrážím hledat hostel.

Moje první cesta metrem dopadá dobře a já vystupuji na stanici Baquedano. Brzy poznávám, jak přelidněné je toto město, tlačenice na přechodech, tlačenice v metru. Snažím se rychle zorientovat.

První den vyrážím do centra, nejstarší části města, kde stojí spousta historických památek jako Palacio de La Moneda, kde se nachází sídlo vlády, dále hlavní náměstí města Plaza de Armas nebo Národní knihovna. Nedaleko se také tyčí Cerro Santa Lucia. Malý kopec uprostřed města, na který když se vyšplháte, dočkáte se nádherného výhledu na celé město obklopené Andami.

 

 

V dalších dnech navštívím také pohoří San Cristobal, kam buď můžete vyjet lanovkou za menší poplatek, nebo jako já vyjít si to pěšky. Jsou to dvě hodiny chůze do strmého kopce, ale ta cesta opravdu stojí za to. Krásná příroda z jedné strany, Santiago z druhé. Až budete na místě, můžete se pokochat krásným výhledem a udělat pár skvělých snímků. Jestli se vydáte dál, můžete také navštívit zoologickou nebo botanickou zahradu a spoustu krásných parků.

 

 

Pár minut od mého hotelu ve čtvrti Bellavista, která je typická svojí romantickou architekturou, se nachází dům, který pro svou ženu nechal vystavit významný chilský básník Pablo Neruda. Dnes v něm sídlí jeho muzeum.

Také poznávám, jak je toto město evropské. Vůbec se nepodobá zbytku Jižní Ameriky. Na ulicích stojí spousta pouličních prodejců, kteří nabízejí veškeré zboží od nabíječek na mobil, adaptéry, přes oblečení a drogerii. Najdete tu všechno. Zavítám i na místní trh s ovocem a zeleninou, kde mně velmi překvapí, že ceny tu jsou dvakrát i třikrát menší než v supermarketech.

 

Santiago de Chile

Santiago de Chile

Santiago de Chile

Santiago de Chile

 

Po předchozích zkušenostech z Argentiny zjišťuji, že oproti ní je zde velice levno. Ceny jsou přibližně srovnatelné s našimi v Česku, za což jsem velice ráda, neboť se alespoň trochu uleví mé peněžence.

Bezpečnostní situace je tu ale naopak stejná a proto doporučuji vždy si hlídat své věci. Mobil, peníze a doklady nejlépe mít zaházené na dně batohu nebo jinde dobře schované. A v žádném případě nenosit žádné cennosti jako zlaté náramky nebo řetízky. Vrátili by jste se pravděpodobně bez nich.

 

 

Za deset dní co jsem tu strávila, jsem si Santiago velmi oblíbila a určitě se sem zanedlouho vrátím. Teď je ale čas, přesunout se jinam a proto už sedím v autobuse směr Valparaiso...

Autor: Gabriela K.

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.