Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Do delty řeky Mekongu jedině na vlastní pěst!

Delta Mekongu je jedním z velkých lákadel Vietnamu. Téměř žádný turista či cestovatel z jižního Vietnamu neodjede, aniž by ji nenavštívil.

Problémem je, že řeka je do slova a do písmene mostrózní a jelikož ve Vietnamu v období dešťů často zaprší (a není to jen májový deštíček), ramena řeky se často objeví v místech, kde by podle mapy vůbec neměla být. Cestovat zde na vlastní pěst je tak v tomto období prý téměř nemožné.

To ovšem vyřeší místní „travel agencies“, které výlety do delty Mekongu organizují. Nabízí je opravdu každá cestovka, kterých je například v Saigonu na každém rohu minimálně pět. Je možné zvolit si jednodenní nebo dvoudenní výlet s přespáním. Cesta ze Saigonu, do městečka My Thao, které se již nachází v deltě řeky je však dlouhá, naprostá většina turistů tak volí právě dvoudenní výlet.

Takový dvoudenní výlet do delty řeky Mekongu začíná dobrodružstvím hned v Saigonu. Spousta „travel agencies“ v tomto městě totiž spolupracuje, a než se tak dostanete do autobusu, který již opravdu míří až na jih, je možné, že budete muset třeba pětkrát přesedat. Autobus během cesty zastavuje téměř každou půlhodinu na nějakém trhu nebo v kavárně, a průvodce může „z dobré vůle“ přidat ještě zastávku v nějakém chrámu. Díky těmto zastávkám se tak v tento den stihne jen krátká vyjížďka po řece spojená s návštěvou ostrůvku, na kterém chovají včely, ze kterých je většina vietnamských spolucestovatelů naprosto unešená. Následuje už jen přejezd do hotelu, pro ty odvážnější, kteří si místo hotelu zvolili přespání u vietnamské rodiny, do jejich bydliště.

Přespání u místních obyvatel je opravdu dobrodružné, navíc hostům připraví místní jídlo a někdy na počest jejich návštěvy uloví i skvělou rybu, kterou jim pak připraví. Stolovat a povídat si s místními lidmi, přímo v jejich skromných příbytcích, je opravdový zážitek. Hostitelé vás pak navíc druhý den ráno dopraví na místo shledání s průvodcem lodí, a vy tak můžete spatřit úchvatný východ slunce přímo z loďky.

 

 
Další cestopis  z této lokality čtěte zde
(Tržiště na vodě)
 

Mekong

 

Druhý den výlet pokračuje návštěvou floating marketu, který ovšem působí jako pouhé divadlo pro turisty. Následuje návštěva dalších malých ostrůvků, na každém je zajištěna nějaká podívaná. Na prvním se nachází výrobna tradičních kokosových bonbonů, na druhém se nachází žabí farma, na třetí je možné projít se v durianové zahradě, na čtvrtém se nachází manufaktura rýžového papíru. Vše je svým způsobem zajímavé, přesto, když průvodce oznámí, že tímto celý výlet končí a jde se zpátky do autobusu, převládá mírné zklamání. Naprostá většina tohoto organizovaného výletu do delty řeky Mekongu je totiž opravdu organizovaná.

 

Mekong

 

V tomto ohledu je tak potřeba brát varování „travel agencies“, že cestovat v deltě Mekongu se na vlastní pěst nedá, spíš jako snahu nepřijít o zákazníky. Je možné, že mapy nebudou v některých částech delty odpovídat, i tak toho ovšem cestovatel mnohem více zažije, a mnohem větší a zajímavější části řeky uvidí, pokud si půjčí skútr a pojede sám. A ani v takovém případě se nemusí bát o střechu nad hlavou. Lidé jsou totiž v této části Vietnamu tak moc hodní a ochotní, že si ještě bude moci vybírat, u které rodiny přenocuje.

 

Autor: Michaela Šofková

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.