Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Tržiště na vodě

Foto, en.wikipedia.orgMám na mysli market v Mekong Deltě ve Vietnamu. Neuvěřitelný svět obchodníčků na různých plavidlech, kteří smlouvají, vyměňují a prodávají, přou se a domlouvají na široké řece Mekong na jihu Vietnamu.

Zamluvili jsme si spaní v jedné vietnamské rodině doma a druhý den s námi vyrazili na plovoucí market.

Spalo se nám krásně, akorát všude kolem protékající řeka, komáři a noční zvuky vodních živočichů nás občas probouzeli. Nejsme zvyklí na říční život v Mekong deltě a nevím, jestli bychom si vůbec zvykli. Bez loďky se tu neobejdete, každé ráno musíte vyplout do víru prodejců a kupujících a ustavičně odhánět ty nesnesitelné komáry.

 

 

Každopádně ranní výlet nás velice nadchnul a nevěděli jsme, kam se koukat dříve. Po výborné snídani nás posadili do plavidla a vyrazili s námi do menšího přístavu, abychom se mohli nalodit na větší loď s dalšími cizinci. Už jenom samotná cesta do přístavu nás nesmírně bavila. Pozorovali jsme malé Vietnamčíky při jejich každodenních ranních činnostech. Z řeky bylo vidět do každého obydlí.

Jakmile jsme se blížili k přístavu u tržiště, potakávali jsme plně naložené čluny s různými předměty, potravinami a surovinami a s odhodlanými obchodníky s jejich neúprosným výrazem ve tváři „dneska prodám“!

Foto, en.wikipedia.orgVětší loď byla sice pohodlnější, ale tím pádem jsme dostali nálepku turisté – všechno koupí. A dráž! Každý druhý smlouvač u nás zastavoval a prodával pití, melouny, manga, kokosy, ananasy, suvenýry a tak všechno, co si myslel, co si správně myslel, že si turista koupí.

Naše loď se plnila šlupkami melounů, kokosovými skořápkami a dalšími odpadky, které stejně skončí v řece. Řeka podle toho také vypadala a spadnout do ní. No to by bylo jako spadnout do žumpy. Kolem nás proplouvalo koření, maso, spousta zeleniny, štěkající psi, plakající děti, chudí lidé, bohatí lidé a další zvědaví turisté s nějakou pochoutkou v ruce.

Mekong delta nás nadchnula. A výborné ananasy od milého překupníčka snad ještě víc.

Autor: Diana Schirlová

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Víza do Vietnamu vyřídíte přes web

Letenky do největšího města Vietnamu s aerolinkou ...

Vung Tau – město s „nejvyhlášenějšími plážemi“

 


Vložil/a: Daniel Česák 15.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.