Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Dovolená na Maltě

MaltaHledáte dovolenou, na které se nebudete nudit, ale neutratíte za ní veškeré úspory? Toužíte po změně a zážitcích, místo týdenního ležení na pláži? Pokud ano, Malta je pro vás tou správnou volbou.

 

 

 


Mohlo by vás zajímat: Bližší informace o Letišti Malta (MLA) si můžete přečíst zde

Ptáte se, jak nejlépe se k památkám dostat? Pokud nejste příliš vybíraví a chcete sáhnout po nejlevnější možnosti, pak bezkonkurenční volbou jsou zde autobusy. Celodenní cestování s neomezeným počtem přestupů vás vyjde na 1,5 €. Za týdenní jízdenku zaplatíte ještě méně, a to 6,5 €. Celý ostrov je propojený autobusovými linkami, tudíž autobusem se dostanete zkrátka kamkoliv.

 

 

Zdroj videa: YouTube Igor Zivkovic CC, Malta

 

Tento ostrůvek poskytuje zážitky opravdu na každém rohu. Při své malé rozloze 316 km², vám nabídne rovnou 3 unikáty, zařazené na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jako suvenýr si z Malty můžete přivézt maltskou krajku, či upomínkové předměty s Maltézským křížem. Za mě však můžu vyzdvihnout maltské sklo. Po celém ostrově narazíte na nespočet miniaturních obchůdků, nabízejících nejrůznější druhy a provedení. Sklo je ručně tvarované, tudíž každý kousek je originál a má své vlastní kouzlo. Jestliže by jste měli zájem se na samotný proces vyrábění podívat, určitě navštivte vesničku Ta´Qali. 

Níže vám představím pár tipů na výlety, na které jen tak nezapomenete!

 

Poloha ostrova Malta, zdroj mapy - openstreetmap.org

 

Zdro videa: YouTube CC - Porvoolainen travel channel, Malta

 

Blue Lagoon

Tohle místo je jako vystřižené z časopisu o nejluxusnějších dovolených. Smaragdově průzračné moře obklopené skálami s dech beroucím výhledem, ať se podíváte zkrátka kamkoliv!
Zní to lákavě? Stačí si jen vybrat přístav, ze kterého poplujete. Na výběr máte ze dvou: Mellieha nebo Cirkewwa. Zaplatíte zhruba 10€ a za půl hodiny připlujete ke břehům, ze kterých už nebudete chtít odplout. Proto vás chci upozornit, ať si pohlídáte poslední loď, která vyplouvá kolem 17. – 18. hodiny.


Comino možná je malinký ostrůvek, ale má zdaleka co nabídnout!
Takhle dokonale tyrkysovou vodu uvidíte jen málokde. Proto je lepší pro jednou odhodit image stranou, nasadit si potápěčské brýle a ponořit se ke všem těm krásám pod hladinou.
Další výhodou vody je hloubka. Můžete doslova procupitat přes moře na opačnou stranu zátoky, kterou si nesmíte nechat ujít - teda pokud vás láká koupání ve skále, skrz kterou vidíte na široké moře. Je to opravdu úžasný zážitek!

 

Blue Lagoon

 

Blue Grotto

Pod tímto názvem se skrývá ne jedna, ale celá soustava jeskyní, rostoucích z moře. Když už sem dorazíte, nesmíte si nechat ujít projížďku malou loďkou, která s vámi dopluje na místa, o kterých byste si mohli nechat jenom zdát. Těmito místy mám na mysli například samotné nitro jeskyně, kde neuvěříte vlastním očím, kolik odstínů modré barvy vlastně existuje! Když je řeč o moři, Blue Grotto je jako stvořené místo pro potápěče.

 

Blue Grotto


Hypogeum Hal Saflieni

Pokud máte pro strach uděláno a lákají vás tajemná místa a zákoutí, určitě nesmíte vynechat návštěvu těchto katakomb. Jedná se o třípatrový komplex chodeb pod zemí, které jsou také na seznamu UNESCO. Stáří katakomb se datuje zhruba k roku 3000 př. n. l. Tyto prostory byly využívány jako obřadní síně a procházení se po temných uličkách vám nažene husí kůži.


Hagar Quim a Mnajdra

Na své si na Maltě přijdou taky milovníci památek. Nachází se zde megalitické chrámy již z doby kamenné! Sedm z těchto chrámů je dokonce součástí světového dědictví UNESCO.

 

 

Valletta

Červené telefonní budky, jízda na levé straně vozovky, starodávné uličky i obchůdky… Zkrátka mi tohle malebné městečko svým způsobem připomínalo Londýn. Čím ho ale v mnohém předčil, byly nádherné parky s fontánami a sochami. Bonusem navíc, oproti Londýnu, je klid.  Není nad to, se po celodenním trmácení po památkách posadit na lavičku, a za uklidňujícího zpěvu ptáků a zvuku dopadající vody z fontán, si vychutnat svůj croissant.
Na zemi zde nenajdete nedopalky od cigaret, ani plastové obaly… Vaši pozornost zaujme pouze nepřeberné množství nádherných květin a zajímavých stromů.
Tím však nechci říct, že parky jsou to jediné, co může Valletta nabídnout. Město jako takové, místy připomíná tak trochu návrat v čase… Spousta barokních budov, kam se jen podíváte. Zejména paláce a kostely jsou důležitou součástí města, kterou byste rozhodně neměli vynechat.  Cestu k nim vám zpříjemní procházení úzkými, starodávnými uličkami, které jsou zvláštní tím, že jsou na sebe všechny kolmé.

 

Valletta

 

 

Zdroj videa: YouTube CC mewmar, Malta

 

Marine Park

Ten nejlepší zážitek jsem si pro vás nechala až na konec. Hlavním důvodem mé návštěvy ostrova nebyly až tak památky, ale možnost zaplavat si ve zdejším parku s delfíny.

Byl to pro mě životní sen, který jsem si po dlouhých letech splnila. Co můžu říct? Nic lepšího jsem v životě nezažila a asi ani nezažiji… Ten pocit se opravdu nedá popsat, ale musí se zažít.
Nejen samotné plavání bylo úžasným zážitkem. Marine Park také pořádá každodenně spoustu vystoupení se zvířaty. Uvidíte zde vystoupení od pestrobarevných papoušků, přes lachtany, až po samotné delfíny. Něco tak skvělého a emotivního v jednom zkrátka jinde nenajdete…

To bylo takové menší shrnutí nejkouzelnější dovolené, na které jsem byla. Doufám, že jsem vás aspoň trochu nalákala a třeba se zde jednou potkáme, protože tohle zdaleka nebyla má poslední návštěva Malty.

 


 Hotely přes booking.com - Valleta

 

Paradise Gardens

Cena na noc pro dva - 706 Kč
 

Ghajn Damma

Cena na noc pro dva - 759 Kč

Letenky z Prahy na Maltu zakoupíte za cca 4 040 Kč od ČSA a AirMalta, přehled na Kiwi.com

 

 

Zdroj videa: YouTube CC - Ward van den heuvel, Malta

 

*Přehled last minute dovolených na Maltě

 

 

Čtěte také: Malta – Ostrov, kde se člověk nenudí

 
 

 

 

 

 

 

   
  Mohlo by vás zajímat:
 

Doba letu na Maltu

 

Kde se platí eurem?

   

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.