Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Malta – Ostrov, kde se člověk nenudí

Maltská republika se neskládá pouze z Malty, ale její součástí jsou i další dva ostrovy – Gozo a Comino. Tento maličký stát má bohatou historii i kulturu a při jeho návštěvě se člověk nestačí divit.

V Maltě nalezneme překrásná města, skvostnou architekturu, úžasné památky i dech beroucí přírodu. Neustálé ležení na pláži se v této destinaci zkrátka nevyplatí, protože na Maltě je třeba objevovat a prozkoumávat!

 

 

Valletta aneb Malty významný skvost

Valletta je hlavním městem Malty a již v roce 1980 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Není divu, protože toto místo s barokní architekturou, rozkošnými parky, velkolepými památkami a úchvatnou vyhlídkou je snové.

 

                 
               

Mohlo by vás zajímat: Letiště Malta (MLA)

                 

 

Město bylo založeno roku 1566, kdy ho navrhl architekt Francesco Lapparelli a spoustu důležitých budov postavil Gerolamo Cassar. Valletta byla pod nadvládou Britů zrenovována a postavena převážně z kamene. To ji zachránilo při 2. světové válce, kdy byla schopna odolat všem nepřátelským útokům.

 

   
  Tip na ubytování: Valletta Studio Apartment Cena na noc pro dva - 2 012 Kč
   

 

Ve městě se nachází mnoho významných památek. Jednou z nich je katedrála svatého Jana. Na ostrově lze nalézt spoustu kostelů, ale tento patří k těm nejvýznamnějším. Jeho stavba byla dokončena roku 1578 a jeho interiér je plný nástěnných maleb, vyzdobených kaplí, tapiserií atd. Mezi další památky zdobící Vallettu patří např. Velmistrův palác, Cassa Rocca Piccola, Pevnost sv. Elma, Tritonova fontána nebo zahrady Argoti.

 

 

Megalitický chrámový areál Mnajdra

Mezi přední památky Malty patří chrámový komplex zvaný Mnajdra, který byl vybudován okolo 4. století př. n. l. Jedná se o jednu z nejstarších antických náboženských památek na zemi a o velmi unikátní stavbu. Celý komplex je vytvořen z vápence a je rozdělen do několika částí. Každá část měla svou specifickou funkci. Chrámy plnily úlohu astronomickou a také se zde konaly obětní rituály.

 


Mdina aneb Tiché město

Mdina je bývalé hlavní město Malty a také její další turistická atrakce. Tomuto městu se přezdívá Tiché město, neboť jeho ulice jsou vskutku tiché a klidné. Nachází se ve středu ostrova a žije v něm jen něco okolo 300 obyvatel.

Mdina byla obývána Féničany již 8. století př. n. l. a měla velký význam ve středověku. V roce 1530 se hlavním městem Malty stalo Birgu a Mdina ztratila svou důležitost. Sice už se jí nebyl navrácen titul hlavního města, ale později se stala významným historických centrem a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

 

  Tip na ubytování:  Melitte Cena na noc pro dva - 3 120 Kč

 

I v Mdině se nachází spousta památek. Jednou z nich je například Katedrála svatého Pavla, která byla postavena v 17. století. Dále se zde můžeme setkat např. s Palácem Vilhena, Kaplí svaté Agáty nebo Benediktinským klášterem.

 

 

Na Maltě se toho ovšem nachází mnohem víc, a to ještě stojí za to navštívit i ostrovy Gozo a Comino. Památky, historie, dobré jídlo, příroda, klid, hodní lidé – to vše na Maltě najdete! Toto souostroví je plné kultury a nuda zde rozhodně nehrozí!

 

 

Autor: Nikola Vildová

 

Další článek z Malty, čtěte zde

 
Letenky z Prahy na Maltu - přehled a rezervace přes vyhledávač Kiwi.com
 

 

Zdroj videa: YouTube CC mewmar, Malta

 

     
  Dovolená na Maltě přes web Invia  
     

 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště Malta (MLA)

AirMalta: Praha – Malta a zpět za 2 190 Kč

AirMalta: Praha - Malta za 3 150 Kč

Malta (Valletta) z Norimberku a zpátky za 679 Kč

Jak dlouho trvá let na Maltu?

Last minute zájezdy na Maltu

Kde se platí eurem?

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 05.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.