Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Ella Rock a vychytralý průvodce

Foto, en.wikipedia.orgPřed pár měsíci jsme se vrátili ze Srí Lanky. Opálení, nadšení a plní dojmů a zážitků. S jedním zážitkem se s vámi ráda podělím.

Naše putování napříč Srí Lankou bylo asi v polovině, když jsme přijeli vlakem do Elly. Do krásného horského městečka v centrální části země. Mezi cestovateli oblíbené místo pulzuje životem a není se čemu divit! Už jenom samotná cesta vlakem vás uchvátí. Čajové plantáže pokrývají zelené kopečky a prudké srázy nabízejí dechberoucí výhledy. V Elle najdete spoustu tipů na výlety, mezi které patří procházka na Little Adam’s peak a nebo půldenní výšlap na Ella Rock.

První den jsme zvolili tu těžší variantu. Vydali jsme se na skálu a viděli svět jako na dlani.

V hostelu nám poskytli po domácku vyrobenou mapu, se kterou jsme se ztratili už po prvních pár krocích. Postupem času nám však mapka začínala dávat smysl. Odbočili jsme u správného stromu, odpočítali jsme si patníky a byli jsme si úplně jistí naším směrem.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgV tom se z lesa vynořil chlápek, ptal se, kam máme namířeno a kroutil hlavou, že jdeme špatně. Oddechli jsme si, protože bylo neuvěřitelné vedro a představa, že si zajdeme nás děsila. Chlápek šel bez řečí před námi a my poslušně cupitali za ním. Procházelo se kolem domečků, okolo rýžových polí a dokonce nás vedl stezkou, vedle které ležel kámen s nastříkaným nápisem Ella Rock a šipkou. Ukazovala úplně jiný směr, než kterým nás Srílančan vedl. Mapka souhlasila s šipkou, ale průvodce to nezajímalo. Zná lepší cestu. Proč bychom mu nevěřili, takový ochotný pán se s námi belhá do kopce ve čtyřicetistupňovém teple. Asi nám chce ukázat zkratku. A vůbec, tohle je pravá Srí Lanka!

Taky, že byla! Průvodce najednou zastavil na malé mýtince, ukázal směrem nahoru, kde se tyčila majestátná Ella a nastavil ruku, money!

Pán nás prostě a jednoduše zmátl a svedl z cesty, aby nám posléze ochotně pomohl najít skálu. Dali jsme mu asi polovinu z požadované částky. I tak měl do konce týdne vyděláno. Sami jsme vyšplhali poslední a nejtěžší úsek trasy, nahoře se občerstvili a užili si krásy srílanské přírody.

Cesta dolů nám příjemně utekla a na rtech se nám objevil trochu škodolibý úsměv v okamžiku, kdy jsme u rýžových polí potkali dva „ztracené turisty“ s jejich zachráncem.

Autor: Diana Schirlová

 

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Výlet jednoho kufru aneb cesta na Srí Lanku

Letenky na Srí Lanku za 10 890 Kč

Letiště Colombo (CMB) Bandaranaike

Tajná pláž v Mirisse

 

 

 


Vložil/a: Daniel Česák 26.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.