Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Guatemalská vrchovina a jezero Atitlán

ChichicastenangoÚchvatnou Guatemalskou přírodu můžete pozorovat v okolí jezera Atitlán. Jezero obklopují kopce a cesta k němu může být opravdovým dobrodružstvím, které nedoporučuji zakoušet v dešťovém období.

Budete-li mířit do městečka San Pedro La Laguna, které leží přímo na břehu, pojedete velmi strmou silnicí, která asfalt nikdy neviděla, a jejíž zatáčky i zkušeným řidičům starých autobusů přinášejí často komplikace. Zhluboka se však nadechněte a věřte, že dole vás čeká učiněný ráj.Lago de Atitlán

Je to nádherné sopkami lemované jezero, z nichž dominuje sopka San Pedro. Přestože tu strávíte mnoho dní, je pravděpodobné, že jeho vrcholku nikdy nedohlédnete. Tak jako jiné sopky, má ho i tato zahalený bílým mrakem.

 

Lago de Atitlán

  Lago de Atitlán


Na pobřeží jezera leží několik málo vesniček, z nichž mnohé mají jediné spojení právě po jezeře. V poměrně častých intervalech brázdí motorové loďky jezero a přemisťují místní i turisty z jedné vesnice do druhé.Vesničky rozeseté na břehu jezera

U jezera Atitlán žije spousta přistěhovalců z Evropy, Ameriky i jiných koutů světa. Mají zde své komunity, věnují se józe, meditacím, masážím, reiki a ruční výrobě šperků, oblečení či jídel. Asi největší počet přistěhovaleckých hippies žije ve vesnici San Marcos La Laguna, která je považovaná za speciální místo vyzařující spirituální energii.

Pokud moc neholdujete hippie stylu, usaďte se nakrátko v městečku San Pedro La Laguna. Je tak akorát velké, najdete tu trh s čerstvou zeleninou a ovocem, spoustu pěkných barů a restaurací na břehu jezera a také klub, kde to žije až do rána. Na klikatých úzkých uličkách města můžete na zemi vidět sušit se kávu a místní obyvatelé si tu poklidně žijí s turisty a přistěhovalci, kteří zde zakotvili. Najdete tu pár míst, kde je dobré koupání, můžete si půjčit kajak a projet se po jezeře.

 

San Pedro La Laguna

 San Pedro La Laguna


Vydáte-li se lodí na druhou stranu jezera, dorazíte do největšího města na jezeře, Panajachelu. Není to už ta malebná vesnička jako San Marcos, ani příjemné San Pedro, přesto však něco může nabídnout. Najdete tu větší výběr jídla za nízké ceny, a to převážně ve večerních hodinách, kdy se hlavní třída zaplní stánkaři. Lidé z okolních horských vesnic se sem sjíždějí, aby zde prodali předměty turistům. Seženete zde vše od tradičních šperků, látek, oblečení, hudebních nástrojů, bot až po dekorační předměty.Chichicastenango

Pokud by vám to však bylo málo, z Panajachelu se několika spoji dostanete do centra všeho dění. Chichicastenango, zkráceně přezdívané Chichi, představuje největší a nejbarevnější venkovní trh v celé Střední Americe. Výlet sem se vyplatí i v případě, že nic nechcete koupit. Ta podívaná stojí za to.

 

Chichicastenango

  Chichicastenango

 

Najdete tu barevné tradiční látky a výrobky z nich, šperky, hračky, kosmetiku, drogerii. Uličkami se dostanete do míst, kde se prodává živá drůbež, o kus dál pytle s krmením. Jedna ulice je věnovaná něčemu jako je second hand na zemi a starožitnosti. Pak tu samozřejmě můžete koupit jídlo a ovoce. Přes veškeré hromady zboží, které tu je k mání se však kupodivu jedná o čistý trh, kde se lidé chovají podivně spořádaně.

 

Kostel v Chichicastenangu

 Kostel v Chichicastenangu

Uprostřed trhu stojí bílý kostel, kde se prodávají květiny. Tady potkáte nejstarší obyvatele okolí, kteří se věnují drbům nebo modlení a nějakého trhu si pramálo všímají. A právě to je na Chichi a celé Guatemale to nejkrásnější. Business zkrátka zdaleka není to nejdůležitější.


Autor: Eva Bicanová

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.