Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vše, co byste měli vědět o Halong Bay

Halong bayHalong Bay má svou atmosféru, to se musí nechat. Jen škoda, že sem míří turisté z celého světa a zátoka se stává jedním z nejrušnějších míst ve Vietnamu.

Málokterý výlet jsme si ve Vietnamu plánovali s cestovní kanceláří. Jenomže tady to snad ani jinak nešlo. Zamluvili jsme si zájezd přímo v hostelu, ve kterém byla zahrnutá cesta z Hanoje do přístavu Halong bay, jedna noc na lodi, plná penze, prohlídky krápníkových jeskyní, půjčení kajaků, průvodce a spousta dalšího. 

V den odjezdu nás autobus naložil před hostelem a za pár hodin jsme se ubytovali v malé kajutě na staré lodi.

 

Halong bay

 

První den nás ohromily nádherné a barevně nasvícené krápníkové jeskyně.

Jezírka, celé sály a pohádkové jeskyňky, to vše se skrývalo pod zemí. Bohužel jeskyně pod náporem turistů praskaly ve švech. Doufám, že je lidé moc neničí. Je to opravdový skvost přírody!

 

 

Po zbytek dne naše loď proplouvala mezi zelenými kopci vylézajícími z moře jako rozeklané zuby. Západ slunce společně s výbornou večeří podtrhnul tu pravou večerní pohodu.

Halong bayDruhý den ráno mě nenapadlo nic jiného, než se probrat skokem do vody. Voda naštěstí nebyla studená, ale zato pořádně špinavá. Potažená zelenou řasou jsem vlezla do sprchy, abych nedělala na snídani ostudu.

Po jídle nás loď zavezla do osady postavené na vodě. Je to až neskutečné, ale lidé tu žijí na plujících obydlích třeba celý život. Průvodce nám vyprávěl, že někteří lidé se tu narodili a zemřeli bez zanechání stop na pevnině. Co ti lidé celé dny dělají? Asi rybyří. Ale to také nemohou dělat pořád. Co když jsou nemocní? Co když někdo zemře? Hlavou se mně honilo tisíce nezodpovězených otázek. Nejvíce mě zaráželi psi, kteří na nás štěkali z miniaturních zahrádek. Ti tu také žijí celý svůj psí život?

 

Halong bay

 

Abychom si místo lépe prozkoumali, přichystali jsme si kajaky a vydali se na průzkum po vodě. Při bližší prohlídce jsme zjistili, že některé domky plují na plastových lahvích. At’ žije 21. století!

Autor: Diana Schirlová

 

Halong bay

 

 

Čtěte také:

Víza do Vietnamu vyřídíte přes web

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 06.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.