Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Aktuality     

Víza do Vietnamu vyřídíte přes web

VietnamPro vstup do Vietnamu potřebují čeští občané vízum. Nyní by se ovšem mělo jeho získávání zjednodušit. A to nejen pro Čechy, ale i pro občany dalších čtyřiceti zemí.

 

 

 

Zjednodušení vízové povinnosti

Od 1. 2. 2017 totiž mohou turisté z Čech, ale také ze Slovenska získat víza elektronická. Toto opatření se již projevilo na zvýšení turistického ruchu v zemi, jak alespoň hlásají úřady z Ho Či Minova Města, které je pro návštěvníky hlavní vstupní branou do země a jednou z největších metropolí v celé zemi.

O vízum si můžete požádat jednoduše přes internet.

 

 

Stačí vyplnit formulář a vízum získáte do svého e-mailu. Zatím tuto možnost využilo 490 lidí, jak uvádí vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti.

Požádat je potřeba buď ve vietnamštině nebo v angličtině. Vyřizování víza proběhne následně do tří dnů, pak dorazí k vám a vy si ho pouze vytisknete. Postup můžete uplatnit pro jednovstupová víza na pobyt v délce maximálně třiceti dnů.

Dnes je zatím celý program v pilotní fázi a podobně ho mohou využít obyvatelé ze čtyřiceti dalších zemí, především evropských. Po uplynutí lhůty dvou let by se mě počet zemí rozšířit, jak o to alespoň usilují experti na cestovní ruch.

Elektronická víza můžete uplatnit na hned 28 místech, jde o sedm přístavů, osm mezinárodních letišť a třináct hraničních přechodů.

 


Žádost o vízum  bude vyřízena elektronicky do tří dnů za 21 USD, které zaplatíte bankovním převodem.

 

Zbavíme se víz definitivně?

V blízké době se pravděpodobně dočkáme toho, že Vietnam tuto povinnost zruší definitivně. Již v současné době mohou do Vietnamu odcestovat bez víz obyvatelé ze zemí, které náležejí do Sdružení zemí jihovýchodní Asie ASEAN a dalších 23 vybraných zemí.

Zatím je také možné bezvízově vstoupit na ostrov Phu Quoc v jižním Vietnamu.

Do konce července roku 2017 mají výjimku také obyvatelé Španělska, Francie, Británie a Itálie, a to z důvodu podpory cestovního ruchu v zemi. Bezvízový styl je umožněn obyvatelům sedmi zemí – Jižní Korey, Norska, Dánska, Ruska, Finska, Japonska, Švédska.

 


Mohlo by vás zajímat:

Do Vietnamu za 12 357 Kč

Mui Ne – nejkrásnější pláže a sáňkování na písku

Nejvyšší hora Vietnamu

Měna ve Vietnamu

Letiště Hanoj (HAN)

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 19.03.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.