Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Průvodce městem Hamburk

cs.wikipedia.orgVe druhém největším  německém městě na severu země se nudit rozhodně nebudete. Město se pyšní druhým největším přístavem Evropy, do kterého ročně připluje tisíce námořních lodí...

Když jsme se ubytovali v jednom jednoduchém hotelu za hlavním nádražím, ihned jsme se šli projít kolem jezera Alster. Z jednoho starého mostu se nám naskytly panoramatické pohledy na město na druhé straně jezera. Docela obyvatelům Hamburku Alster závidím. Nejenže mohou relaxovat a posedávat u břehů jezera, ale také mohou po práci provětrat plachetnici, kajak nebo si zajezdit na vodních lyžích.

 

 

Poloha Hamburku na mapě

 

 

Další procházky a průzkumy města bych směřovala do centra. Určitě se zajděte podívat na nádhernou starou radnici, která mě překvapila svou velikostí! A poté se můžete pěší zónou dostat ke kostelu Sv. Michaela.

 

cs.wikipedia.org

 

Nevím, jak dlouho ostatní návštěvníci vydrží v centru města když ví, že o pár bloků dál se nachází obrovský přístav, který je třeba prozkoumat.

My jsme se tedy rozhodli projít městským parkem Planten un Blomen přímo k přístavu. Tedy abych to upřesnila. Po procházce rozkvetlým parkem s krásnými odpočinkovými a piknikovými skrýšemi jsme museli přejít rušnou křižovatku a poté sejít z kopečka, abychom se dostali k nádherné přístavní budově.

Řekla bych, že tato budova se vyskytuje na nejvíce pohledech z Hamburku. Není se čemu divit. Podlouhlou majestátnou stavbu jsme si několikrát vyfotili a poté se vydali na obhlídku přístavu.

 

en.wikipedia.org

 

Nevěděli jsme, kam se podívat dříve. Obrovské nákladní lodě vykládaly nebo nakládaly ohromné kontejnery zboží, parníky plné rozjařených turistů brázdily řeku Labe a větrné turbíny to vše sledovaly z velké výšky. Pěší cestička kolem řeky nás dovedla až ke staré plachetnici Tolkien, k muzeu ponorek a k molu, ze kterého bylo vidět město spolu s přístavem. Studený vítr nás ale nenechal dlouho pozorovat každodenní přístavní život a hnal nás zpátky do města.

Naprosto vyfoukaní a promrzlí jsme se dostali pryč z přístavu a to do čtvrti Speicherstadt, neboli Starého skladiště. Cihlové budovy gotického stylu nám ukázaly zase jiný Hamburk. Ze skladištních budov občas přeběhnul mráz po zádech. Nedivím se, že podnikaví lidé vytvořili z jednoho skladiště známý dům hrůzy Dungeon. Tuto městskou část jsme bohužel viděli jen za bílého dne. Věřím, že v noci s pouličním osvětlením to bude ještě zajímavější a strašidelnější!

 

Poloha Hamburku, zdroj mapy - openstreetmap.org

 


Logo

Mohlo by vás zajímat: Informace o Letišti Hamburk (HAM) si můžete přečíst zde.


 

Bohužel naše prohlídka města se chýlila ke konci a nastal čas najít auto. Pokud do města pojedete svým vlastním autem a budete hledat parkoviště, nebojte, najdete. Sice za to nějaké to euro dáte, ale myslím, že se nestane, že byste kroužili městem a nemohli najít volné místo.

Pokud mohu ještě něco doporučit nakonec, je to televizní věž Heinricha Hertze, ze které budete mít ten nejlepší výhled na město a poté muzeum, na které nám bohužel nevyšel čas. Miniatur Wunderland najdete blízko přístavu a na prohlídku detailně vypracovaných miniaturních světů si vyhraďte alespoň 3 hodiny. My jsme je bohužel neměli.

 

Letecky z Prahy

Mapa

ČSA

Letenky z Prahy do Hamburku můžete rezervovat na webu Kiwi.com, letecké spojení zabezpečuje dopravce ČSA a Eurowings

 

A na úplný konec bych chtěla podotknout, že nedělní návštěva Hamburku se vyplatí. Můžete zavítat na nejstarší rybí trh a nasát opravdovou atmosféru přístavního města.

Autor: Diana Schirlová


 

  Hotely přes booking.com

Hamburk

Mapa metro Hamburk

   Mapa metra


*Autor úvodní fotky - By User:Wmeinhart (self made User:Wmeinhart) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Autor mapy metra - By Maximilian Dörrbecker (Chumwa) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons

Autor fotky - katedrála - By Gunnar Ries (Gunnar Ries) [CC BY 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5)], via Wikimedia Commons

 
                           Mohlo by vás zajímat: Přístav Hamburk
 

 

 

Další příbuzné články

Hamburk: německá brána do světa

Festival Reeperbahn ovládne přístavní město Hamburk

Cestujeme do Hamburgu za 2 199 Kč

Last minute zájezdy do Hamburku

Kde leží Zoo Hamburk

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Sarah Nourse

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, so far so sabine

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.