Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Izolovaní Američané v Kanadě

Point RobertsŘíká vám něco Point Roberts? Ne? Nevadí, moc ráda bych vám totiž o izolovaném kousku USA něco pověděla.

Před pár lety jsme se probudili do neobvykle slunečného dne v našem přízemním bytě ve Vancouveru. Výlet jsme měli naplánovaný už pár dní, takže jsme pouze sbalili svačinu a nasedli do auta. Vydali jsme se do Ameriky. Víza jsme naštěstí měli z naší předešlé návštěvy Las Vegas, takže veškeré formality byly v pořádku.

Cesta nám příjemně ubíhala a my se těšili, až konečně poznáme místo, kde žije asi 1300 Američanů naprosto izolovaných od svých spoluobčanů. Point Roberts se totiž nachází na úplném konci malého poloostrova v Kanadě, přibližně 50 minut autem jižně od Vancouveru.

 

 

Foto, en.wikipedia.orgPokud chcete vyrazit z Point Roberts znovu do Ameriky, musíte samozřejmě přejet hranice a 40 minut projíždět Britskou Kolumbií v Kanadě. Na tomto větrem ošlehaném místě najdete jednu poštu, která se ohromně hodí, pokud si posíláte něco z Ameriky a bydlíte ve Vancouveru. Dále školu pro děti od první do třetí třídy a přístav.

Opravdu jsme za necelou hodinu stáli před hranicemi a nakukovali do Ameriky. Ale pozor, dostat se do Point Roberts není taková sranda, jak se to na první pohled zdá. Američtí imigrační úředníci jsou nemilosrdní a jen tak někoho si do země nevpustí. Natož dva vykulené Čechy, kteří nerozumí ani slovo obrovi za přepážkou.

Došlo k důkladné kontrole vozidla. Takže, všechno vyházet z auta, zvednout sedačky, přivést psy, rozsvítit baterky a nahlédnout do termosky – a přičichnout k čaji. I čaj je zajímal. My mezitím vyplňovali nesmyslné formuláře s ještě nesmyslnějšími otázkami a čekali na verdikt drsňáků v uniformách.

Point Roberts

Prošli jsme! Celí šťastní jsme si koupili kávu v místní kavárně, zajeli jsme k moři a věnovali se sběru nádherných kamínků, které máme dodnes. S plnými kapsami jsme se vydali na odlehlejší pláže a užívali si slunečních paprsků. Nad hlavami nám létali orli, kteří tu byli pravděpodobně na výletě z Kanady stejně jako my.

Autor: Diana Schirlová


 

 


Vložil/a: Daniel Česák 18.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.