Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Město hříchů - Las Vegas

en.wikipedia.orgPro někoho je toto neonové město plné kýče uprostřed pouště naprosto povrchní, pro někoho je to herní ráj a někdo jede Las Vegas navštívit čistě ze zajímavosti.

Náš důvod návštěvy města automatů, rulet a kasin, města výher i proher, byl čistě ze zvědavosti.

Las Vegas se nachází v Americe, což asi každý ví, ale možná ne každý už navštívil Ameriku. Tímto bych chtěla jenom dodat, že pro vstup do  Spojených států amerických potřebujete turistická víza a američtí imigrační úředníci nejsou zrovna ti z nejpříjemnějších.

Takže si před cestou promyslete, co jim povíte o vaší cestě do města hříchu.

 

Las Vegas

 

Do Vegas jsme přiletěli večer a po zmiňovaném letištním „výslechu“ nás čekalo blikající a svítící město plné života. Nejdříve jsme se ubytovali v celkem slušném, ale levném hotelu Circus Circus a poté se vyrazilo do ulic.

Upřímně, nestíhala jsme všechno vstřebávat. Tu Socha svobody, za mnou Eiffelova věž, rozjařené skupinky lidí všude okolo, neskutečně obrovská a patrová kasína v každém hotelu. Hotely a ohromné budovy byly často propojené, takže člověk zašel do nějakých dveří a vyšel někde úplně jinde.

 

 

Ani nevím jak, ale nohy nás zavedly do Benátek. To, že uvnitř hotelu lidé projížděli na lodičkách v benátských kanálech mě ani tak nepřekvapilo, snad ani modrá obloha místo stropu nás nešokovala tak, jako kyslíkové bary. Nevěřícně jsme pozorovali hosty sedící na barových židličkách s brčkem kolem nosu. Dobře, v kasínech a hernách nemají hodiny, aby se lidé nezalekli, ale že už hráči ani jednoduše neposlechnou své unavené tělo a díky těmto barům jedou nonstop, to je podle mě šílené. Ale ono vlastně celé Vegas je jedno velké šílenství.

Věřili byste, že jsem měla problém sehnat něco vegetariánského k snědku? A když už jsem se dostala k jídlu, tak to, co jsme objevili ve starém Las Vegas (tam se musí dojet autobusem, mimochodem) nás opravdu dostalo. Na jednom rohu stojí fast food s hamburgery, jak jinak...a pokud vážíte více, než tento zabijácký restaurant popisuje v jídelním lístku, máte jídlo zdarma. Ale má to ještě jednu podmínku, při konzumaci maxi porcí dostanete nemocniční košili. To asi až to s vámi klepne, aby vás nemuseli přestrojovat. Jméno podniku je velmi originální a trefné - Heart Attack Grill. 

Las Vegas je ale na druhou stranu také místem dění. Pořádají se tu největší koncerty, divadla, show a představení. Fontány stříkají, světla blikají, hudba se line ze všech koutů.

Pokud vám gamblerství nic neříká, hamburgery nejíte nebo se nechystáte někoho si ve Vegas vzít, jak je to zvykem. Návštěvou nic nezkazíte a věřte, že si budete celou vaši návštěvu hlídat ústa, aby nezůstala úžasem otevřená.

 


Las Vegas
Mohlo by vás zajímat: Informace o Letišti Las Vegas (LAS) si můžete přečíst zde

 

PS: Grand kaňon se nachází pár hodin jízdy od Las Vegas, takže výlet do těchto končin nemusí být jenom jednostranně městský!

Autor: Diana S.

 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Gott Love

Průvodce - Co lze dělat v Las Vegas?

 

 

Hotely v této oblasti:

Las Vegas


 

Mohlo by vás zajímat:

Letenky do Las Vegas s Alitalia

*Dovolená v USA - přehled

Žádost ESTA pro občany České republiky

Doba letu do Las Vegas

Přehled států v USA

Letiště v USA

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.