Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Kajakem na ostrov

Foto, en.wikipedia.org

Dva pohádkové ostrovy uprostřed Pacifiku nás lákaly od samého začátku pobytu na Novém Zélandu. A tak jsme jednoho krásného dne koupili letenku a odletěli na Samou.

Na ostrově Upolu najdete hlavní a jediné město na Samoe. Takže už podle tohoto poznatku si můžete říci, že Samoa je asi pěkný zapadákov. Taky že je, ale rajský!

Po týdnu cestování na hlavním ostrově jsme se trajektem přemístili na druhý a o poznání krásnější ostrov Savai'i. Každý den jsme spali v takzvaných Fale. „Faléčka“ jsou dřevěné přístřešky přímo na plážích s dvěma matracemi, moskytiérou a lampičkou. Úplná romantika. A to moře! Průzračnější moře jsem snad neviděla. Šnorchlovat tu člověk vydrží celé hodiny a snad jedině hlad ho vyžene z vody ven.

 

 

Foto, cs.wikipedia.orgKdyž jsme jednou projížděli autem kolem honosného resortu, zahlédli jsme v dálce na moři malý ostrůvek. Okamžitě jsme si představili podmořské bohatství, které se určitě nachází kolem tohoto zarostlého kousku pevniny. Zaparkovali jsme u recepce a zeptali se mohutné Samoánky, zda si můžeme zapůjčit kajaky. Stálo nás to 15 Tala na půl dne. Paráda! A díky tomu, že nás na kajak a pádla, které nemohli najít, nechali čekat pár minut na pláži, zahlédli jsme kousek od břehu mořskou želvu. Určitě na ostrůvku žije tisíce želv, ať už je to plavidlo tady! Netrvalo dlouho a pádla rozrážela vlnky a přibližovala nás k ostrůvku. Jakmile příď kajaku narazila na kamenitý břeh, nasadili jsme potápěčské brýle a šnorchly, skočili do vody a vydali se na průzkum.

Z tak barevného a pestrého podmořského světa nám až oči přecházely. Tolik mušlí, barevných rybek a i rejnok na nás ze dna zamával. Silné proudy s námi smýkaly ze strany na stranu, ale to nám vůbec nevadilo. Nepřetržitě jsme pronásledovali hejna rybek, která nám předváděla dokonalá synchronizovaná představení. Sice na nás želvy už nikde nevykoukly, ale díky jiným a stejně krásným vodním živočichům jsme si na ně ani nevzpomněli. 

Autor: Diana Schirlová

 

 

 

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 


 

Vložil/a: Daniel Česák 03.08.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.