Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Koh Rong Samloem – poslední ráj v jihovýchodní Asii

PlážKoh rong Samloem kambodžský ostrov v Thajském zálivu, ležící asi 12 kilometrů od sedmého největšího kambodžského města Sihanukville bývá často, a to zcela oprávněně, považován za poslední ráj v jihovýchodní Asii.

Tento ostrov je totiž stále téměř nedotčený, nachází se tam jen pár dřevěných bungalovů, nádherné, prázdné pláže a pravá asijská džungle. Na celém ostrově panuje velice uvolněná atmosféra, lidé si sem jezdí odpočinout, ale také splynout s přírodou, a tak zažít život pravého trosečníka.

 

 

 

Cestopis

 

Na ostrov se dostanete nejlépe trajektem, a to z již zmíněného města Shanukville, do kterého můžete přijet z měst Siem Reap nebo Phnom Phen, a to buď autobusem nebo letecky. Nejdoporučovanější je však noční autobusová doprava, jelikož ceny letenek se mohou vyšplhat velmi vysoko. Cesta trvá asi 50 minut a otevřený zpáteční lístek stojí 20 amerických dolarů na osobu. Plavba lodí je úžasným zážitkem, při kterém si můžete vychutnávat spektakulární krajinu, posetou mnoha malými ostrůvky. Nejlepší období, kdy ostrov a obecně celou Kambodžu navštívit je mezi měsíci listopadem a květnem. Zemi samozřejmě můžete navštívit i v dalších měsících, hrozí však riziko dešťů a neklidného moře.

 

Ostrov

 

Koh Rong Samloem je lemovaný panenskými, téměř až pustými plážemi, jak s bílým, tak žlutým pískem, barva moře, je tak tyrkysová, že při vstupu na ostrov zůstanete několik minut zcela ochromeni. Terén je zde převážně hornatý, kdy zelené kopce a pahorky vytváří malebně zvlněnou krajinu. Střed ostrova je pokryt převážně hustou džunglí s drobnými říčky a je domovem mnoha druhů fauny i flóry. Na ostrově nejsou žádné zpevněné silnice, bankomaty ani nepřetržitá dodávka elektřiny. O to víc jsou si však zdejší návštěvnici schopni užít místních krás a zapomenout na veškeré problémy.

 

 

Ostrov nabízí celou řadu aktivit, možné je vyzkoušet například potápění, šnorchlování, rybaření, výlet lodí po okolí nebo sousedních ostrovech či túry v džungli. Najdete tu také jednu z nejúžasnějších podívaných světa – fosforeskující plankton. Ostrov je totiž zcela ideální pro pozorování podmořského světa. Nachází se tu korálové útesy a drobné skalní útvary, které jsou domovem celé škály druhů ryb, mořských koníků a hvězdic. Mezi oblíbené aktivity také patří jízda džunglí na horských kolech. Večer si pak nezapomeňte náležitě užít khmerské kuchyně a dopřát si místní masáž.

A i když Koh Rong Samloem bývá často označován, jako spící ostrov s porovnáním s jeho větším a živějším sourozencem Koh Rongem, tak právě tady, na tomto ostrově se jednou měsíčně koná tajná party v místní divoké džungli - slavná Full Moon Party. V tento den na Koh Rong Samloem přijíždí backpackeři z celého světa a ostrov se roztančí v rytmech elektronické hudby.

 

 

 Nečekejte žádné hlučné bary, nákupní uličky anebo pestrý noční život. Koh Rong Samloem je doslova únikový ostrov, je místem klidným a pokojným, ideálním pro očistu těla a mysli.

 Koh Rong Samloem je tedy takovým malým rájem na zemi, kam se budete chtít vždy vracet, protože se nebude nikdy schopni nabažit jeho krásy.

 

Pláže

Autor: Ema Klabanová

 

 
Tipy na levné letenky nejen do této oblasti naleznete zde
 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 08.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.