Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Letiště Bratislava

Bratislavské letiště je největším vzdušným přístavem Slovenska. Spoje z Bratislavy odlétají pravidelně do Prahy, Bruselu, Londýna nebo do Moskvy. Největší zastoupení má na Bratislavském aeroportu společnost Ryanair, ale najdeme zde také České aerolinie.

Doprava na letiště

Autem - Pokud se rozhodnete cestovat autem, pak stačí vyjet od nás po dálnici D1 a za Brnem se napojit na D2. Následuje opět D1, tentokrát ale slovenská.

Hromadnou dopravou – Hromadná doprava na letiště je velmi spolehlivá, pokud pojedete z hlavního nádraží, pak nastupte na linku 61. Cesta bude trvat asi dvacet minut. Ve špičce jezdí autobusy každých deset minut, mimo ni pak po dvaceti minutách. Pozitivní je i fakt, že z letiště a na letiště jezdí i noční linka a to každých 30 minut.

Nabídka ubytování

 

Jak je to s parkováním?

Bratislavské letiště patří mezi ty, které mají dvě oddělená parkoviště. První parkoviště je určeno jen pro výstup nebo nástup lidí. Využít jej můžete zdarma, ale je nutné dbát na to, že nesmíte nikdy zastavit na dlouhou dobu, jinak vám hrozí pokuta. Parkoviště je součást příjezdové komunikace a nachází se hned před hlavním terminálem.

Druhý parking je mnohem větší, nachází se na něm více než 970 parkovacích míst, které můžete využít krátkodobě i dlouhodobě. Pokud není na menším parkovišti místo, tak vám ani nic jiného než využít to placené nezbyde. Za parking můžete platit buď prostřednictvím automatů, přímo u něj nebo v hale B. Můžete taky využít pokladnu parkoviště. Ceny parkovného na Bratislavském aeroportu nejsou přehnané.

Doba parkování

Cena

15 minut

zdarma

1 hodina

1,70 €

každá další hod.

1,70 €

1 týden

73,00 €

14 dní

146,00 €

 

 

Služby

Co se týče služeb, na bratislavském letišti najdete standartní vybavení, jsou zde bankomaty, lékárna, směnárna, úschovna zavazadel a podobně.

 

Autor článku: Helena Dvořáčková


Vložil/a: Daniel Česák 17.06.2013


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.