Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Lipsko - město mnoha tváří

LipskoLipsko je největším městem  německé spolkové země Sasko. Je to průmyslové centrum zdejšího regionu a hlavní kulturní centrum celé oblasti. Já jsem toto město navštívila sice pracovně, ale to mi vůbec nebránilo se zde trošku porozhlédnout a navštívit některá zajímavá místa.

Lipsko bylo v dávných dobách založeno na spojnici starých obchodních tras, a to Via Regia a Via Imperii. Dodnes se zde nachází řada starých historických budov a procházka historickým centrem města je nesporně velmi působivá.

   

 

 

Během času si Lipsko získalo celou řadu přídomků, a všechny bez výjimky je zcela vystihují i dnes, například město hudby a veletrhů nebo malá Paříž či Benátky severu.

Navštívíte-li město čistě jako turista, určitě se vám osvědčí karta LEIPZIG CARD, která nabízí kromě neomezené jízdy zdejší hromadnou dopravou také slevy na významné turistické atrakce.

Mezi nejzajímavější místa patří bezesporu Stará radnice, pocházející již z 16. století.

 

 

 
 Mohlo by vás zajímat: Letiště Lipsko (LEJ), čtěte zde
 
   

 

Tu jsme nemohli vynechat a užili jsme si prohlídku velmi zajímavých interiérů. Sídlo vedení města bylo totiž již dávno přesunuto do Novoměstské radnice.

Ve městě se také nachází celá řada zajímavých církevních staveb. Mezi ty nejznámější bezesporu patří Kostel svatého Tomáše, Thomaskirsche, kde působil více než 25 let jako kantor Johann Sebastian Bach, který je pohřben v tomto kostele poblíž oltáře. I proto zde bylo vybudováno Bach Museum.

 

   

 

Nicméně Bach nebyl jediným známým umělcem, který zde pobýval. Vzpomenout lze třeba na F. Mendelssohna nebo básníka F. Schillera.

V Lipsku je toho ovšem k vidění mnohem více, navštívit zde můžete i mnohá muzea, například Museum of Fine Arts nebo přírodní historické muzeum či muzeum Sportu.

 

 

Co je však pro toto město naprosto specifické, je Památník Bitvy národů. Jde o připomínku známé bitvy u Lipska, v níž v roce 1813 došlo k porážce císaře Napoleona. Nachází se kousek za městem, ale dostanete se sem poměrně pohodlně tramvají. Na vrchol památníku vede 300 schodů, což je důvod, proč pak rádi setrváte nějaký čas nahoře, aspoň já jsem zde odpočívala docela ráda.

   
 

 

Lipsko je známé také svou bohatou kavárenskou tradicí a řadu kaváren jsme na svých toulkách městem nejen potkali, ale také jsme v nich poseděli a dali si zde výbornou kávu.

   

 

Střed města je však také sídlem mnoha institucí a zejména ženy zde naleznou spoustu obchodů, kde se mohou realizovat. No a večer zde můžete posedět v některé z četných restaurací s vynikající kuchyní a ještě lepším místním pivem Original Ritterguts Gose.

 

      Hotely v této lokalitě přes web booking.com

 

Návštěva Lipska, ač byla relativně krátká a byli jsme hodně limitováni pracovními povinnostmi, ve mně zanechala hluboký dojem. Asi to bude tím, že se zde setkává historie se současností. Duch minulosti, řada uměleckých a kulturních zážitků, i ruch veskrze moderního velkoměsta, to je dokonalý mix, který návštěvníka nutí se sem alespoň ve vzpomínkách vracet. Ráda bych se sem však vrátila doopravdy, protože jsem zde cítila tak hmatatelně tep života tohoto města, jako málokde.

 

   Autor: P. U.


 

   Levné autobusové spojení do tohoto města nabízí např. Flixbus

 

 

Zdroj videa: YouTube CC basyrinus, ZOO Lipsko 2016

 


Mohlo by vás zajímat:

Letiště Lipsko (LEJ)

Condor: Lipsko – Lanzarote v září za 1 620 Kč

Srpnové letenky na Korfu za 2 140 Kč (odlet z Lipska)

Condor: Lipsko – Ibiza za 1 690 Kč

Vlakové nádraží - Leipzig Hauptbahnhof

MHD v Lipsku

Kam na výlet do Německa?

 

 

 

 


 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.