Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Německo     

Kam do Německa: 10 míst která stojí za to navštívit

Rothenburg ilustrační fotoNěmecko je země s bohatou minulosti, která měla velký vliv na české země, podobně jako Rakousko. Navíc hrálo hlavní roli v obou světových válkách. Nachází se zde spousta památek a historických měst. Dnešní  Německo má největší ekonomiku ze zemí EU a je to stát s poměrně velkým vlivem na mezinárodní scéně, ikdyž v minulosti ten vliv byl ještě větší.


Kam tedy do Německa na výlet?


Berlínská zeď

Neexistuje jiné místo v Německu, se kterým by byly spjaty tak silné emoce jako s touto zdí. Zboření zdi je dodnes symbolem demokracie a svobody.

Levné ubytování v Berlíně hledejte třeba zde. Ceny jsou často i pod 900,- Kč za dvoulůžkový apartmán na noc.

 

 

Romantická cesta

Neuschwanstein

Cestu hledejte na spojnici měst Würzburg, Weikersheim, Creglingen, Rothenburg, Pfaffenwinkel, Neuschwanstein Füssen. Mapu s vyznačenými městy na trase najdete zde. V minulosti se jednalo o významnou obchodní cestu, dnes si tato cesta zachovala hodně ze svého středověkého charakteru. Silnice se často vine v zapadlých koutech skrz malebná městečka a vesničky. Na cestě potkáte gotické katedrály, roubené domky, historické hotely a často zde probíhají středověké slavnosti. No a na závěr - opravdu pohádkový hrad Neuschwanstein na úpatí Alp je nádherně romantický. A pokud jste milovníci historických parních lokomotiv, tak od konce března do konce října, každou 4. neděli v měsící vyjíždí historická souprava na trase Nördlingen - Feuchtwangen. Více informací o vlaku najdete zde.

 

Augsburg

Tímto městem prochází "Romantická cesta" o které jsme hovořili výše. Město bylo založeno už za dob Říma a bylo pojmenované podle římského císaře Augusta. Augsburg je malebné historické město, kterému dominují památky, například kostel Svaté Anny, v němž působil Martin Luther.

Levné ubytování v Augsburgu hledejte například na tomto webu. Stačí pouze vyplnit datum  a zobrazí se vám konkrétní ceny, hotely lze poté seřadit dle ceny.

 

Pohádkový zámek Neuschwanstein

Tímto zámkem se inspiroval i Walt Disney pro ztvárnění svého hradu pro Šípkovou Růženku. Tento krásný zámek je jeden z nejoblíbenějších turistických cílů v Německu.

 

Fussen

Toto bavorské historické město, jež se nachází blízko zámku Neuschwanstein, stojí také za návštěvu. Ve městě najdete kostel St. Mang, zámek Hohes Schloss, původně se jednalo o hrad. V okolí navíc najdete spoustu jezer, vodopád a soutěsku řeky Lech, která zde vytéká z jezera.

 

Bodamské jezero

BodenseeAsi nejznámější německé jezero a také největší. Jedná se o velmi oblíbené místo ke koupání a letní radovánky. Jezero navíc obklopují Alpy. Pokud máte rádi překrásnou přírodu, pak byste měli Bodamské jezero navštívit.

 

Černý les - Schwarzwald

Ideální místo pro pěší nebo cyklo turistiku. Toto pohoří, jehož největší hora dosahuje srovnatelné výšky s vrcholovými partiemi Jeseníků, se nazývá Feldberg. Výška této hory je 1493 m.n. m Zajímavostí je určitě také to, že zde pramení řeka Dunaj. Více informací načerpáte zde.

 
   
Kolín nad Rýnem

Toto čtvrté největší město Německa najdete ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Téměř milionové město je známé svými veletrhy a četnými památkami.Zřejmě symbolem tohoto města je jeho katedrála, která je vysoká až 157 metrů. To už je opravdu pořádná stavba. Zajímavé je určitě také to, že z Prahy lze celkem často letět do Kolína za rozumné peníze, 20 EUR, se společností GermanWings. O akčních letenkách nejen této společnosti informujeme na našem webu. Pokud se registrujete, budeme vám na email zdarma zasílat upozornění na letenky do 1tis. Kč vč. tax. Přikládáme odkaz na mapu města.Oktoberfest

Levné ubytování v Kolíně nad Rýnem hledejte například na tomto webu. Stačí pouze vyplnit datum  a zobrazí se vám konkrétní ceny, hotely lze poté seřadit dle ceny.

 
Dachau

Odpočiňte si od pohádkového zámku či historických měst. Toto opravdu není pohádkové místo. Dachau je bývalý koncentrační tábor, který připomíná temnou milost Německa. Hrůzy, které zde byly páchány, není třeba popisovat.

 
Oktoberfest

Nevím, co se vybaví v mysli vám, když se řekne Německo, ale mě se vybaví Bodamské jezero, Bavorsko, pivo a .... Oktorberfest. Tento festival je snad nejznámějším festivalem v Evropě vůbec. Letos se Oktoberfest bude konat od 18. září do 4. října. Festival se pořádá v hlavním městě Bavorska - Mnichově.

 

Další zajímavé místo: Hrad v Sankt Goarshausen

Hrad nad Rýnem


       
      Čtěte také: Průvodce Bavorskem   10 největších jezer v Německu
       

 

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 31.03.2010


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.