Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Mauricius, perla indického oceánu

Je libo šnorchlování, svatbu, golf, nebo jen úžasnou dovolenou? Pro cokoliv se člověk rozhodne může hodit šipkou do mapy na jedno jediné místo – malebný Mauricius. Ne nadarmo se mu říká „perla indického oceánu“, svůj honosný přívlastek si právem zaslouží.

 

 

 

Želva obrovská

 

Lávový písek sedmi barev

 

Mauricius, malý ostrov s velkou duší

Kdo jednou Mauricius navštíví má nutkavou potřebu vrátit se sem. Na rozdíl od některých dovolenkových letovisek nezačíná jeho malebnost až za jakousi pomyslnou bránou vystavěnou developery a majiteli hotelových sítí. Jeho jedinečnost se člověka dotkne již cestou z letiště. Díky čilému cestovnímu ruchu se chlubí poměrně slušnou dopravní infrastrukturou. Tedy aspoň na hlavní silnici, která vede ostrovem. První odbočka a člověk se ocitá zase „ve starém městě“, kupodivu však tento kontrast ostrovu svědčí. Na první pohled návštěvníka uchvátí ohromná vegetace. Všude kam oko dohlédne je spousta zeleně v nejrůznějších odstínech. Mauricius hýří barvami a stejně hýřivý je i v možnostech, které nabízí turistům. Na své si zde přijdou milovníci golfu, „poznávači“, potápěči, rodiny s dětmi, zamilované páry nebo snoubenci, kteří zde prožívají svoji „svatbu v ráji“.

 

Zeleň kam se podíváš

 

Místo chutí, barev, tradicí

Míst, které stojí za vidění a také ochutnání je mnoho. Člověk by si  rozhodně neměl nechat ujít degustaci výtečných mauricijských rumů. Mají zde hlubokou tradici a místní rumárna je prostě originální. Obzvlášť kokosový rum stojí za hřích. A ne za jeden… Kdo neholduje alkoholu může dát přednost čajovým plantážím, jež skýtají ohromné výhledy a přináší tisíce delikátních chutí.

 

 

Přenádhernou podívanou nabízí park Seven Colored Earth v oblasti Chamarel, který se, jak je z názvu zřejmé, pyšní opravdovým unikátem – sedmi barvami lávového písku vlnícího se ve stojatých dunách. Místu nejvíc svědčí sluneční zář, kdy je možné tuto přírodní scenérii vidět v plné kráse. Park je skutečnou oázou pro oko i duši, kromě písku zde lze potkat želvy obrovské, obdivovat jedinečnou flóru, nebo jen tiše přihlížet majestátnímu vodopádu. Vstupné není nejnižší, ale za tu nádheru stojí. Nejdráž vyjde, když se člověk rozhodne projet park na čtyřkolce. Menší off-road dobrodružství jako bonus.

 

Ruční výroba modelů lodí

 

Model lodi

 

Port Luis, hlavní tepna ostrova

Vynechat z prohlídky hlavní město Port Luis by byla velká škoda. Má jedinečnou atmosféru, snoubí se tady vše původní s modernou. Národní divadlo připomíná ošuntělé stavění, nejvyšší soud spíš kasárna, zatímco silnice křižují nejnovější modely aut prémiových značek. Všude panuje čilý ruch, jsou zde zastoupeny všechny státní instituce. Vytížená je zejména budova ministerstva, kde si snoubenci ze všech zemí světa musí dojít ještě před samotným obřadem pro „štempl“, aby byl jejich sňatek právoplatný.

 

 

Přístav, místní tržnice nebo vyhlídka nad hippodromem však poskytnou mnohem silnější zážitky. Při okružní jízdě po ostrově, kterou je nejlepší organizovat s taxikářem (jsou skvělými průvodci a levněji vyjdou ti mimo hotel) se může člověk dostat i na místa, kam ho komerční průvodce nepošle.  Ruční výroba lodních modelů je naprosto úchvatná a jen stěží se dá odolat hotovému dílu. Stejně tak výrobna kašmíru, či vzácných tkaných koberců. Pokud se však na finančně náročné nákupy člověk necítí, ale originální suvenýr chce, pak jsou tím správným místem tržnice. Tam najde vše, bohužel i stopu čínských fejků a kdejakých cetek. Ale vesměs tady pořídí mnoho mauricijských pokladů - od barevného cukru, vanilky, čaje až po repliky nejvzácnější známky na světě.

 

Národní divadlo

 

       
      Mohlo by vás zajímat:
     

Jak dlouho trvá let na Mauricius?

     

Měna a ceny na Mauriciu

     

Kde leží ostrov Mauricius?

     

Letiště Mauricius (MRU)

       

 

Vyhlídka nad hlavním městem Port Luis

 

Mauricius má jen jedno negativum, dovolená na něm uteče až příliš rychle. A je jedno jestli jí člověk proleží na bílé pláži, nebo procestuje horem-dolem.

Autor: Zuzana Janáková

 


 

 

       
                                   Další článek z ostrova Mauricius  
       

 

 

Mauricius, zdroj videa: YouTube CC, autor:Jan Wesiik Veselý

 

         
        Last minute zájezdy na Mauricius
         

 

Vložil/a: Daniel Česák 09.04.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.