Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Na skok na Vancouver island

Když se řekne Vancouver, většině lidí se pravděpodobně vybaví rok 2010 a zimní olympijské hry. Avšak za tímhle názvem se toho schovává mnohem víc než by si jeden mohl myslet! Podél pobřeží, kde leží město Vancouver, se rozkládá stejnojmenný ostrov - Vancouver Island.

Přestože rozloha ostrova je zhruba 280 krát větší než rozloha Vancouveru, žije tam pouze 750 000 obyvatel. Největším městem je Victoria, které je zároveň hlavním městem provincie Britská Kolumbie.

Dalším významným městem je Nanaimo a to především díky přístavu a dechberoucím výhledům na Coastal Mountains. Směřují tam trajekty z Vancouveru a Tsawwassenu. Cesta trajektem z Horseshoe Bay (West Vancouver) do Nanaima trvá 1,5 hodiny. Druhá možnost je let hydroplánem či normálním letadlem.

 

Vancouver

 

Většina turistů cestuje do Tofina. Tofino je známé díky surfařské komunitě a dokonalým plážím. Cesta z Nanaima trvá zhruba 3 hodiny.

 

 
Další informace o lokalitě Tofino, čtěte zde
 

 

Pokud jedete do Tofina tzv. on budget, doporučuje se zastavit na půli cesty v Port Alberni pro nákup potravin. Pár kilometrů za Port Alberni leží Sproat Lake Provincial Park, kde se můžete vykoupat, pogrilovat nebo zůstat přes noc. Silnice do Tofina vede podél řeky, okolo Kennedy lake a kolem majestátně se tyčících hor. Jsou to výhledy, které vám vezmou slova. Není zde signál a jste uprostřed divočiny, tudíž se není čemu vidět, když potkáte medvídě odpočívající na kamenech, pár metrů od silnice. 

 

 

Celé okolí mezi Tofinem a Uclueletem patří do národního parku Pacific Rim. Ten nenabízí jen přírodní krásy, ale i historické ponaučení o prvních národech. Do Tofina se jezdí hlavně za surfováním, a tak stačí vybrat ten správný surf pro vás, zaplatit si školu nebo to jít rovnou vyzkoušet na pláž. Nejznámější je Long Beach, ale za zmíňku rozhodně stojí Chesterman Beach, MacKenzie Beach a Schooner Cove. Pokud nesurfujete, je zde několik možností procházek jako např. Rainforest trail, Radar Hill a až vyčerpáte možnosti na pevnině, vezměte water taxi a přesuňte se na jeden z přilehlých ostrovů. V Tofinu také můžete vyrazit na kajak nebo na výlet na pozorování velryb. Po náročném dni určitě oceníte pivo z místního pivovaru Tofino Brewery Co. a legendární burrito z Tacofino food trucku.

Město Ucluelet se nachází 40km od Tofina. Centrum města je malé, ale má svojí atmosféru. Najdete zde kavárnu, galerii, akvárium a několik obchodů se suvenýry. Nejznámější atrakcí je Wild Pacific Trail, který kopíruje pobřeží a nabízí nespočet výhledů a zákoutí, která vás dostanou. Další scénickou procházku nabízí Lighthouse trail. Při troše štěstí uvidíte nějakého ubyvatele místních lesů nebo mořského tvora.

 

Byla jsem na ostrově jen jednou, ale udělal na mě takový dojem, že se tam musím vrátit. Pořád je co objevovat a jak se říká: ,,Cestování vám nejdříve vezme slova a poté z vás udělá ty nejlepší vypravěče.''

 

Vancouver


Autor: Marie Milenovska

 

       
      Zajímá - li vás kanadské město Vancouver, čtěte cestopis zde
       


 

Mohlo by vás zajímat:

Letiště v Kanadě

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 25.05.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.