Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Tofino

FotoPobýváte-li v kanadském Vancouveru delší dobu, mám pro vás tip na víkend. Vezměte auto a jeďte do přístavu Nanaimo. Tam se naloďte, pozorujte Tichý oceán z paluby, možná spatříte delfíny nebo velryby, a za asi hodinu a půl vystupte na druhém břehu. Na Vancouver Islandu.

Nastupte do auta a vydejte se napříč ostrovem do proslulého Tofina. Zabere vám to necelé 3 hodiny a ujedete asi 200 km. A tam...tam už jen vyberte kemp, postavte si v divočině stan a užívejte si divoký oceán, umělecké město a přírodu. A sportujte!

Jeden víkend vážně nestačí, ale když nemáte jinou možnost, využijte čas naplno.

 

Vancouver

 

Mohlo by vás zajímat: Cestopis z Vancouveru

 

Za jakým účelem se do Tofina jezdí nejvíce?

Za surfováním! Celoroční neustálé vlnobití láká nejen kanadské surfaře. Nejlepší pláže na surfování a procházky jsou: Long Beach, Cox Bay a Chesterman Beach.

Dále můžete vyzkoušet kitesurfing, stand-up paddle board a nebo kajakování mezi zálivy a ostrůvky.

Rybáři si Tofino také nemohou vynachválit a pokud milujete přírodu a zvířata, určitě si zamluvte turistickou atrakci – pozorování medvědů a nebo velryb.

Pro baťůžkáře – Pacific Rim National Park Reserve s prastarými stromy a Clayoquot Sound (UNESCO Biosphere Reserve) nabízí parádní procházky v divočině. Od zkušených průvodců se dozvíte spoustu zajímavostí. Třeba o indiánech, kteří na svých kánojích přeplavávali Tofino Inlet.

Eagle Aerie Gallery stojí za zmínku. Galerii navštivte nejen, když prší.

 

 

43 kilometrů severovýchodně od Tofina v Maquinna Provincial Parku najdete horské prameny. Dostanete se tam lodí za necelou hodinu a nebo za 20 minut letadlem. Poté musíte ujít asi 1.5 km k horké lázni a vodopádu.

Na dech beroucí západy slunce, na švitořící černé ptáčky s dlouhými oranžovými zobáky (oystercatchers) a na výborné zmrzliny, kávy a podobné dobroty nikdy nezapomenu. V Tofinu jsem byla dvakrát, snad se tam ještě někdy podívám!

PS: Mezi listopadem a dubnem se do Tofina jezdí pozorovat rozbouřené moře- takzvaný storm watching. Na některých místech se vám naskytne vážně impozantní podívaná!

 

     
 

          Mohlo by vás zajímat: Letiště Tofino (YAZ)

 
     

 

Tofino

Cestopis z Vancouver Island, čtěte zde

 

Autor: Diana S.

 

Vložil/a: Daniel Česák 26.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.