Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Nha Trang, oblíbená vietnamská turistická metropole

MěstoMěsto pulzující životem v jižním Vietnamu s téměř půl milionem obyvatel vás, turisty, přivítá s otevřenou náručí!

Pokud hledáte noční dobrodružství, líné dny strávené na zlatavých plážích s bary nadosah. Pokud si přejete vychutnávat každodenní masáže, večeřet v těch nejlepších restauracích a u toho poznat i nějakou tu kulturu, jste na správném místě. 

Město Nha Trang ve srovnání s dalšími oblastmi Vietnamu, opomenu-li Ho Chi Minh City a hlavní město Hanoi, se zdá být skutečnou metropolí!

 

 

Po pláži dlouhé 6 km se táhne promenáda jako stvořená na večerní procházky se zmrzlinou v ruce. Spousta barů vás přivítá s výborným sektem a nebo můžete vyzkoušet vynikající vietnamskou kuchyni.

A přes den se rozhodně nudit nebudete. Nejlepší doba na slunění na pláži bývá do oběda, neboť odpolední větřík či déšť vás může z pláže rychle vyhnat. Voda bývá teplá jako kafíčko a bohužel v období silných dešťů i jako kafíčko vypadá...

 

 

Pokud nevíte, co podniknout odpoledne, mám tu pro vás pár tipů!

Asi nejkrásnější chrám v Nga Trang se jmenuje Po Nagar Cham Towers. Návštěva chrámu vás přijde na 22.000VD (10.000VD – 11.23Kč). Pyramidové střechy starého chrámu se vám budou jistě líbit. Nezapomeňte si třeba šátkem zakrýt ramena a kolena tak, jak se v chrámech sluší a patří. Chrám leží 2km od centra města na břehu Cai River. Pěšky jste tu za chvíli.

Další zajímavé místo hledejte v západní části města. 14 metrů vysoká socha sedícího Buddhy na lotosovém květů v Long Son Pagodě stojí za návštěvu. Sice se k sněhově bílé soše musí vystoupat po 152 kamenných schodech, avšak výhled, který se vám naskytne, vás utvrdí ve správnosti rozhodnutí. Tedy lopotit se do kopce v šíleném vietnamském dusnu a horku.

Pokud byste se chtěli zchladit ve sladké vodě, tak 20 km severně za městem skočte do třech vodopádů. Vodopády se jmenují Ba Ho Falls a z parkoviště vás čeká jen dvacetiminutová chůze k oné osvěžující lázni.

 

Autor: Diana S.

 

 

Čtěte také:

Cestovní deníček – Thajsko

Tipy a rady na cestu do Thajska

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 01.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.