Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Praktické rady     

Tipy a rady na cestu do Thajska

Foto, en.wikipedia.orgAť už jste milovníkem turistiky či prosluněných pláží, určitě si Thajsko zamilujete. Sever země nabízí vesničky horských kmenů, naopak na jihu objevíte mořský ráj s překrásnými plážemi. Pokud se vydáte hledat své duchovní hodnoty, přehršle buddhistických chrámů vás rozhodně osloví.

 

 

Před cestou

Ideální doba na cestu do Thajska bývá od listopadu do února. Samozřejmě můžete vycestovat i v období dešťů, musíte ale počítat s tím, že nejspíš zmoknete. Od roku 2011 nemusíte mít pro vstup do Foto, en.wikipedia.orgThajska vízum, pokud zde strávíte 30 dní. V případě, že nepřiletíte letadlem, ale vydáte se pozemní cestou, tedy využijete pro vstup do země okolní státy, délka pobytu bez víza se zkracuje na 15 dní. Může se stát, že při příletu na letiště, budete vyzváni, abyste předložili, zda máte dostatek finančních prostředků, rezervované ubytování, apod. (mzv - víza)

Očkování do Thajska není povinné, ale určitě je vhodné před odjezdem, zjistit si, jaké momentálně panují v zemi hygienické podmínky. Rozhodně ale nic nezkazíte očkování proti hepatitidě A a B, břišnímu tyfu či encefalitidě. (více informací)

 

Měna

V Thajsku stále platí, že je zde levněji. Platí se tu tzv. bahtem, který nejlépe směníte za americké dolary.

 

Nejvýhodnější směnný kurz mají samozřejmě banky, naopak nejhorší očekávejte v hotelech. Ve velkých městech je běžné placení kreditní kartou či vybírání peněz z bankomatu. V odlehlých částech ale tento ,,luxus“ nehledejte. Proto je vždy lepší mít u sebe dostatek hotovosti. Více informací zde.


Všeobecná doporučení

Foto, en.wikipedia.orgLidé v Thajsku jsou velmi přátelští a vstřícní vůči cizincům, právě proto se sluší a patří, dodržovat etická pravidla této země.

Při komunikaci s místními nikdy nezvyšujte hlas, nemluvte rozčileně a nemáchejte rukama, takové chování se považuje za zavrženíhodné.

Podle Thajců je hlava sídlem duše, proto na ni nikomu nesahejte - ani dětem.

Naopak nohy jsou nečisté, proto byste nikdy neměli sedět tak, aby směřovaly na osobu sedící proti vám. Vhodnější je mít nohy pod sebou nebo vedle sebe. Neslušné je také někoho překračovat. Nohy byste také neměli mít natažené směrem k soše Buddhy či někomu z královské rodiny. Ta je velmi uctívaná a její případná kritika se považuje za naprosto nepřípustnou.

V chrámech a palácích se musíte zout. Zouvání požadují i některé obchody či domácnosti. Na veřejných místech, ulicích, obchodech či restauracích se příliš nesluší, nosit šortky, tílka nebo krátké sukně. Opalování bez vrchního dílu plavek nepřipadá v úvahu.

Thajci se obvykle rádi fotografují, i přes to je ale požádejte a nefoťte bez jejich svolení. Můžete jim dát na oplátku pár drobných. Ve většině muzeí není zákaz fotografování, ale pokud je, určitě jej respektujte. Mohlo by se vám totiž stát, že vám fotoaparát bude zabaven.

 


Mohlo by vás taky zajímat:

přečtěte si článek o tradiční thajské kuchyni na tomto odkazu

 

 

Kolik je teď v Thajsku hodin?  časový posun: + 5 h (k našemu středoevropskému času přičteme pět hodin)

Předpověď počasí

Ubytování  přes portál booking.com

Seznam 34 nejvytíženějších thajských letišť

Thajsko

Thajsko

Přehled letů z Prahy do Thajska na Kiwi.com


Mohlo by vás zajímat?: Cestovní deníček z Thajska, Jaké doklady do Thajska?


*Autor úvodní fotky -  Oabplanalp, creative commons

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 12.07.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.