Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Vše, co byste měli vědět o Orlím hnízdě

cs.wikipedia.orgToužila jsem se vydat na druhý nejvyšší vrchol Německa. Jedná se o vrchol Watzmann, kde se nachází tolik proslulá Hitlerova pevnost Kehlsteinhaus nebo-li Orlí hnízdo. Několikrát jsem toto místo viděla ve filmech, působilo na mě vždy pohádkově. A takové bylo i ve skutečnosti.

 

Oblast Berchtesgaden je oblast v Alpách, kde se nachází nejen Orlí hnízdo, ale také solné doly a termální prameny.

 

en.wikipedia.org en.wikipedia.org
   

Orlí hnízdo je postaveno na úzkém skalnatém hřebeni ve výšce 1 834 m. n. m. Návštěva tohoto místa byla fascinující. Dříve sloužilo jako útočiště Adolfa Hitlera a jeho nejvěrnějších spolupracovníků. 

 

 

Největším zážitkem byl zlatý výtah, který je zabudovaný do nitra hory. Ten nechal postavit Hitlerův osobní tajemník Martin Bormann v roce 1937. Byl to dárek k Hitlerovým 50. tým narozeninám.

en.wikipedia.orgZ Orlího hnízda je nádherný výhled na celou krajinu. Hitler toto místo však údajně navštívil jen asi desetkrát, protože se bál případných komplikací při jízdě výtahem. Další zajímavosti vám prozradí průvodce, který vás bude celým komplexem provádět.

Proto, abyste se mohli vydat do podzemí, zakoupíte si vstupenky, a nastoupíte do vláčku, kterým se vydáte do podzemí. Před návštěvou dolů si na sebe musíte vzít erární kombinézu. Celá skupina turistů, jejíž jsem byla součástí, se docela pobavila, protože jsme působili dost komicky. Ale nebojte, mají snad všechny velikosti kombinéz. I pro ty nejmenší. Nejen proto je tento výlet je vhodný i pro rodiny s dětmi. 

Vláček řídí zaměstnanec, který je oblečen v kostýmu s vysokou čepicí snad proto, aby bylo jasné, že se lidé nemůžou bouchnout do hlavy, při průjezdu nízkými a úzkými chodbami. Mě samotnou čepice průvodce uklidnila. 

Celá prohlídka v podzemí trvá kolem jedné hodiny. Je to najednou obrovský šok, když se z takové výšky dostanete do podzemí. Sklouznete se na dvou dlouhých skluzavkách. Zároveň máte možnost plavit se po podzemním jezeře na voru, přičemž vám hraje příjemná hudba, a na stěnách jeskyně se promítají zajímavé efekty.

 

Jezero Königsee Jezero Königsee
Jezero Königsee Jezero Königsee
Jezero Königsee Jezero Königsee

 

Venkovní jezero Königsee. Jezero je nádherně čisté a průzračné. Samotné posezení na břehu u tohoto jezera je pohodovým relaxačním prožitkem. Také si můžete zapůjčit lodičku. Někteří lidé se i přes velmi studenou vodu v jezeře koupali, já jsem se bohužel neodvážila.

 

Jezero Königssee se rozkládá na ploše 5,218 km² v jihovýchodní části Bavorska kousek od hranic Rakouska s Německem. Je nejhlubším německým jezerem. Patří pod obec Schönau am Königssee.

 

Krb - Orlí hnízdo

 

Krb v hlavní velké místnosti, kde se konaly porady Hitlera a jeho spolupracovníků. Nyní si zde můžete posedět u dobré kávy. I venku, před komplexem se nachází venkovní zahrádka, kde si při pěkném počasí můžete užívat horského sluníčka.

 

Pokoj Evy Braunové

Pokoj dlouholeté milenky, a později manželky Evy Braunové, která měla z tohoto slunného místa nádherný výhled.

Pokud budete mít možnost, určitě se na toto krásné místo zajeďte podívat, je to velmi pěkný zážitek, na který budete dlouho vzpomínat.

 

Hotely

      Ubytování v lokalitě Berchtesgaden - Alpy

 

    Autor: Ivana Havelková

 

 

 

 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.