Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Ostatní     

Pohádkové Jezero Königsee

Pokud jste si ještě nikdy nepřipadali jako v pohádce, měli byste navštívit jezero Königsee. Ne nadarmo se o něm říká, že je klenotem německé přírody. Jeho křišťálově čisté vody se rozprostírají v srdci národního parku Berchtesgaden a jsou obklopeny majestátními skalami.

Po Královském jezeře se na jedné z výletních loděk můžete vydat na romantickou projížďku a dosyta si užívat zdejší jedinečnou atmosféru.

Jezero Königsee, ležící nedaleko německo-rakouské hranice, se pyšní hned několika superlativy. Své prvenství si drží jako nejvýše položené jezero a zároveň nejhlubší jezero v rámci Německa.

Jedná se též o jedno z nejčistších jezer v celé zemi. Königsee je ledovcového původu a značně se podobá norským fjordů, což působí na turisty jako magnet.

 

 

 

  Vaše cesta započne v  přístavišti Königsee Seelände, odkud lodě vyplouvají již od začátku 20. století.  Plaví se zde však pouze lodě s elektrickým motorem, aby byla zachována kvalita vody. Kapitán během plavby tradičně zahraje na trubku, aby se v plné kráse ukázalo kouzlo zdejší ozvěny. Záhy spatříte například tzv. Malířský koutek, který si pro nádherný výhled do okolní krajiny oblíbili mnozí umělci. Minete také hřmoucí vodopád Königsbachfall. Můžete si také vychutnat výhled na Hitlerovo Orlí hnízdo či druhou nejvyšší horu Německa.

 

Cestopis Orlí hnízdo čtěte zde

Královské jezero / Lake Konigsee / King's Lake


  Na závěr vás loďka doveze na nedaleký poloostrov svatého Bartoloměje, kde můžete navštívit půvabný barokní kostelík. Vedle kostela naleznete hostinec se zahrádkou, kde můžete potěšit i své chuťové buňky a ochutnat čerstvě ulovené ryby i proslulé bavorské pivo.

 

   

  Tip na hotel: Gästehaus Alpina

Königssee: 3,8 km, cena pro dva 1 640 Kč/noc

   

 

  Pokud byste měli pocit, že jste se ani po této prohlídce dostatečně nepokochali, můžete navíc využít místní vyhlášené turistické trasy, kterými je okolí jezera protkané. 

 

Zdroj videa: YouTube CC, Bavarian Impressions

 

  Jezero Königsee se bezesporu řadí  k památkám, které by měl každý člověk vidět alespoň jednou za život.

 

Autor: Hana Macháčková

 

 

     
 

                    Čtěte také: Největší jezera v Německu

 
     


 

Vložil/a: Daniel Česák 06.06.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.