Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Plážový Koh Phangan

ThajskoThajský ostrov, proslavený bláznivými Full Moon Party, ležící v Siamském zálivu. My jsme si Koh Phangan rozhodně nevybrali pro tyto párty, ale chtěli jsme zde strávit několik dní objevováním a relaxací na proslulých thajských plážích.

 

 

Thajsko

Obr. Pláž Koh Ma

Na ostrov jsme vyráželi s naším sedmikilovým zavazadlem přímo z Bangkoku nočním autobusem, který nás za osm hodin dovezl do přístavu Surat Thani, odkud byl ostrov už na dosah. Za necelé čtyři hodiny jsme se konečně dočkali. Koh Phangan nás přivítal pěkným lijákem a to nás ještě čekala dvacetiminutová cesta do resortu v části Haad Yao. Ta leží v severozápadní části Koh Phanganu, a tak nás čekala jízda místním taxi, vcelku obyčejným pickupem s lavičkami na korbě. Zbytek dne jsme poslouchali bubnování dešťových kapek na střechu našeho bungalovu.

 

 

Protože je na prozkoumání ostrova nejlepší pronajmout si motorku, neváhali jsme a za 150 Bathů na den si jí zapůjčili a vyrazili. Naším cílem byl jižní cíp. Hlavně pláž Haad Rin,, která se po západu slunce mění z poklidné pláže, kde můžete usrkávat kokosový drink celý den, na jednu vekou diskotéku. My se však se západem slunce raději vydali do přístavního městečka, kde jsme si velice oblíbili noční trhy. Najdete zde všemožná jídla - nudle Pad Thai, rýži na tisíc způsobů, palačinky, sushi, pizzu a mnoho dalšího. Kdo neochutná Pad Thai, jako by v Thajsku ani nebyl.

Naším dalším objevem byla Bottle Beach. Skrytá pláž, na kterou se dostanete buď lodí z malé vesničky Ban Chalok nebo jeden a půl hodinovou procházkou džunglí. My zvolili cestu lodí. Nalodili jsme se k jednomu z místních, kteří si přivydělávají jako vodní taxi a po chvilce plavby nám už nic nebránilo, aby jsme si užili zbytek dne na pláži.

 

Thajsko

Obr. Bottle Beach


Zhruba 15 minut jízdy na motorce po zatím nezpevněné polní cestě severně z Haad Yao, leží podlouhlá písčitá pláž spojující Koh Phangan s malým ostrůvkem. Pláž Koh Ma. Okouzlující pláž, kam si určitě nezapomeňte vzít šnorchl na zkoumání podmořského světa. Je zde i možnost vyrazit na šnorchlovací výlet nebo se projet na vodních skútrech. Průhledně modrá voda, bílý písek a poměrně malý počet turistů, což nás nadchlo, tak vypadá Koh Ma.

Téměř vedle našeho ubytování jsme měli pláž Secret Beach. Menší pěkná plážička, kde se dají pozorovat západy slunce. Ta ale nebyla naším častým útočištěm, protože díky svým menším rozměrům byla plná turistů. Na pláži je několik barů kde se můžete jak občerstvit tak i osvěžit.

Určitě jsme minuli hodně pláží, které by stáli za to je poznat, takže se na Koh Phangan určitě jestě nejednou podíváme. Na ostrově se dá najít mnoho pláží, které nejsou obsypané turisty. Proto vezměte motorku, plavky, šnorchl a nebojte se jet objevit svou "secret beach", kde se budete cítit jako v ráji.

 

Autor: Monika V.

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Co navštívit v Bangkoku?

Letiště Bangkok (BKK)

Praha – Bangkok od srpna za 11 996 Kč

AirSerbia: Praha – Bangkok za 11 190 Kč

Finnair: Thajská metropole Bangkok za 11 590 Kč

Thajsko: Chiang Mai – město chrámů

 

 

 

 


 

 Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.