Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Thajsko: Chiang Mai – město chrámů

Město Chiang Mai se nachází v severní částí Thajska asi 700 kilometrů od Bangkoku. Jedná se o druhé největší město země a zároveň významné hospodářské a turistické centrum.

 

Do Chiang Mai se nejlépe dostanete letecky z Bangkoku, velice pohodlné jsou také lůžkové vlaky nebo moderní autobusy, cesta však může zabrat až 12 hodin.

 

 

 

 

Chiang Mai se nachází v údolí pod horami, a slavné je nejen pro krásnou okolní přírodu, výborné a levné jídlo a noční trhy, ale také pro místní chrámy, kterých se tu nachází více než 300. Nejlepší je ve městě strávit přibližně tři až čtyři dny, to vám umožní dostatečně prozkoumat město, užít si místní kuchyni a zároveň podniknout několik výletu do okolí. Někteří cestovatelé však zůstávají i déle. Vzdělávají se, navštěvují kurzy jógy, meditace nebo thajské kuchyně. Mnozí se také věnují sportu a vysokohorské turistice.

 

 

Staré město je čtvercového tvaru a je obehnané hradbami a vodním příkopem s vodotrysky, které jsou v noci osvětlené a utvářejí tak příjemnou romantickou atmosféru. Uvnitř se pak nachází několik chrámů, z nichž nejznámější je pravděpodobně Wat Chedi Luang, dále pak nesčetně malých kavárniček, restaurací a nočních klubů. Jelikož žije v Chiang Mai velké množství tzv. Digitálních nomádů z celého světa, je tu opravdu pestrý noční a společenský život. Nutností je navštívit také noční trh, který se koná vždy každou neděli, a podle mnohých se tu dá nakoupit nejlevněji z celého severního Thajska. Místní zde nabízí oblečení, jídlo, koření a velké množství suvenýrů.

Mezi nejoblíbenější turistické atrakce patří jedna z nejuctívanějších svatyní severního Thajska Wat Phra That Doi Suthep. Chrám se nachází na kopci ve výšce 1600 m. n. m. Na horu se dostane na skútru nebo tzv. „red truckem“, který je něco mezi tuk tukem a městským autobusem v podobě dodávky. Můžete jít samozřejmě také pěšky, jedná se o velice příjemnou, středně náročnou procházku lesem, který je plný opic. Chrám na Doi Suthep byl založen ve 14. století a chrání posvátné relikvie a nabízí nezapomenutelný výhled do okolí a na město. Je také příjemným místem odpočinku a meditace. Po cestě z Wat Phra That Doi Suthep se také můžete podívat do deštníkové vesničky Bo Sang. Zde navštivte továrnu na ruční výrobu deštníků a slunečníků, kde vám předvedou jednotlivé fáze výroby.

 

 

Protože Chiang Mai neleží u moře je místní horké počasí častokrát až nesnesitelné. Pokud se tedy budete chtít jít zchladit, je určitě dobré zajet si do Grand Canyonu, který je asi 20 minut za městem. Jedná se o velmi oblíbené místo, jak pro Thajce, tak pro turisty. Grand Canyon je rozdělen na tři části a každá nabízí něco jiného. Jedna je přetvořena do zábavního vodního parku, druhá je slavná skoky z extrémních výšek a ve třetí si můžete prostě udělat piknik, zaplavat si anebo i zaskákat do vody.

 

 

Pro milovníky relaxace je více než nutné navštívit horké prameny Rong Aroon Hot Springs. Vstup je 30 THB a zdejší horká, na minerály velice bohatá voda, je využívána k léčebným koupelím a dosahuje až 105 stupňů.  Kolem gejzíru jsou vytvořené jakési provizorní lázně, kde si můžete užít masáž chodidel a k ubytování jsou nabízeny dřevěné chatky anebo stany.

Mezi další oblíbené atrakce patří návštěva slonů. V okolí města je několik sloních farem a parků, které si zakládají na tom, že zde sloni mají dobré životní podmínky. Někteří z nich pak dokonce zachraňují týrané a staré slony. Tato místa můžete samozřejmě navštívit, a strávit tak se slony den nebo se stát po určitou dobu dobrovolníkem, a tak se podílet na jejich péči. Tour si můžete zabookovat v každém hostelu, hotelu nebo cestovní kanceláři.

 

   
                                  Počasí v této lokalitě
   

 

V okolí Chiang Mai je také celá řada nádherných vodopádů, ke kterým se lehce dostanete na skútru nebo autem. Nejznámější jsou asi tzv. lepkavé vodopády Bua Tong, které jsou známé hlavně tím, že po nich můžete chodit a vyšplhat až do posledních pater.

 

 

Mnoho lidí přijede do Chiang Mai kvůli vysokohorské turistice. Místní cestovní kanceláře nabízí celou řadu výletů a trekkingů. Vybrat si můžete podle vašich schopností a zájmů. Pokud budete mít více času, nesmíte si nechat ujít návštěvu malého horského městečka Pai. Pai leží jen 2 hodiny jízdy od centra Chiang Mai a nabízí nezapomenutelnou backpackerskou atmosféru. V současné době je populární převážně mezi mladými lidmi, ale na své si tu přijde opravdu každý. Třeba ten, kdo si chce odpočinout od nekonečného ruchu a spěchu velkoměsta.

Autobusy z Chiang Mai do Pai jezdí téměř nepřetržitě, proto si každý může zvolit délku návštěvy podle své libosti.

 

 

Chiang Mai patří mezi oblíbené destinace v Thajsku, a to hlavně proto, že nabízí zcela odlišnou atmosféru, přírodu a aktivity než jižní část země. Proto Chiang Mai určitě při své návštěvě Thajska nevynechejte a poznejte tak překrásné thajské hory, místní kmeny, kuchyni a kulturu.

Autor: Ema Klabanová

 

 

Další cestopis z Chiang Mai čtěte zde


Hotely v této lokalitě
 

 

 

Zdroj videa: YouTube CC Pascal Basel Videography, Chiang Mai

 

Čtěte také:

Cestovní deníček – Thajsko

Tipy a rady na cestu do Thajska

Seznam letišť v Thajsku

Thajská kuchyně

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 11.07.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.