Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Pobřeží Costa Brava a výlet do Barcelony

Costa BravaMyslím, že každý už někdy slyšel o prázdninovém pobřeží na severovýchodě Španělska. Costa Brava se řadí mezi 3 nejpopulárnější prázdninové destinace Španělska a já se tomu vůbec nedivím.

Spojení bujaré večerní zábavy, památek a prosluněných pláží s výborným potápěním je prostě výborná kombinace.

Pro mě je Costa Brava spojená s takovou tou pořádnou lenivou a odpočinkovou dovolenou. Bydlela jsem tehdy v kempu Bella Terra a dovolená se opravdu vydařila.

 

 

Když mě přestalo válení se na pláži bavit...,mimochodem jedny z nejkrásnějších pláží jsou Sa Caleta Beach, ta s hradem za zády a potom taková ta hlavnější, přeplněnější pláž dlouhá přes 600 metrů. A ta se jmenuje Cala Rovira.

 

Costa Brava


Když jsem tedy toho relaxování měla dost, nastal čas na památky. Mít po ruce auto se opravdu vyplatí...

Asi nejvíce se mně líbil červený „surrealistický“ zámek s obřími vejci na střeše. A tato netypická, zvláštní a zajímavá budova se jmenuje Dalí Theatre – Museum a za 14 Euro si můžete prohlédnout obrazy a optické iluze. Umělcovu svatyni hledejte v jeho rodném městě ve Figueres.

Další výlet doporučuji samozřejmě do Barcelony, protože kdo neviděl La Sagrada Família, jako by ani nebyl ve Španělsku, obzvláště v Katalánsku. Chrám Svaté rodiny (nejnavštěvovanější pamětihodnost země), další stavby neuvěřitelného umělce Antoniho Gaudího, gotické město nebo třeba FC Barcelona stadium stojí za výměnu chytání bronzu na pláži. Alespoň do dřívějšího hlavního města se vydejte.

 


Mohlo by vás zajímat: Cestopis z Barcelony

Pokud vás zajímá historie, a vlastně už z 2. století, místo zvané Empúries je pro vás jako stvořené. Navštívit archeologické naleziště, obchodní centrum Řeků a později Římanů za 5 Euro se vyplatí! Víte, kdo je Asclepius? Bůh Medicíny a jeho sošku archeologové našli právě zde!

 

Užijte si sluncem zalité pláže, azurové moře, noční život a světové umělce!

Autor: Diana S.

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 07.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.