Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Země     

Rušná Barcelona

BarcelonaToto krásné Gaudího město jsme navštívili s rodinou zhruba před dvěma lety. Neletěli jsme ale přímo do našeho vysněného cíle, ale do Girony, města vzdáleného jen hodinu. Tam jsme zakoupili lístky na autobus, který nás brzy dovezl na autobusové nádraží v Barceloně.

 

Bydleli jsme kousek od třídy La Rambla, bezmála hlavní tepny města, na kterém se nachází oba Gaudího domy – Casa Mila, neboli La Pedrera, a Casa Batlló. Také velký trh a je zakončena nábřežím se sochou Kryštofa Kolumba.

 

 

Barcelona

Barcelona

 

Jedině Sightseeing

Jako zkušení cestovatelé už máme svoje způsoby, jak rychle a účinně poznat velké město. Nejlepším způsobem je ho projet pomocí Sightseeing autobusů. Například v New Yorku je na výběr hned z několika konkurenčních firem. V Barceloně jsou myslím dvě. Najdeme je už takřka v každém velkém, hlavním městě Evropy a hlavně Ameriky. Asie je nám (zatím) záhadou.

Naše společnost, kterou jsme vybrali už doma, má hned tři různé barevné cesty, po kterých dennodenně jezdí. Samozřejmě se v určitých částech překrývají, takže není problém kdykoli vyskočit a naskočit zase do jiného konce města.

Takto jsme opravdu rychle za čtyři dny poznali nejdůležitější památky hlavního města Katalánska, viděli spoustu vlajek na domech a hlavně si neutahali nohy kilometry rychlé chůze, abychom všechno stihli.

 

Zdroj videa: YouTube CC, Androny Prod, Barcelona

 

U Gaudího doma

První památkou, kterou jsme tu navštívili, byla nedostavěná Sagrada Familia. Přesto vypadá, jako by ji takhle chtěli nechat úmyslně. Zvenčí spousta prvků, není šance si je všechny během jedné krátké návštěvy prohlédnout. Pár jich jsme si vyfotili, vlezli do chrámu a zase dál. Času je málo, musíme toho stihnout co nejvíc.

Autobus nás vezl dlouhé minuty s výkladem přes sever k parku. Všude spousta lidí, nic takového nás ale neodradí, jsme na to zvyklí. Říkali jsme si, jak něco takového mohl někdo vůbec vymyslet, dokonce i postavit? Veškeré různě se vlnící sloupy a mozaiky jsme obdivovali a byly nám nemalou záhadou.

 

 

Když už jsme u Gaudího, za návštěvu stojí i jeho dvě stavby kousek od sebe na La Rambla. Jeden z nich byl dokonce předlohou pro Darth Vadera Lucasových filmů, které zbožňujeme.

 

Barcelona

Barcelona


Sport, sport a další sportovní aktivity

Protože jsme nadšení fanoušci nejen hokeje, ale i fotbalu, nemohli jsme si nechat ujít barcelonský Nou Camp. Nevím, co jsme čekali, ale byli jsme rozhodně nadšení a překvapení. Hlavně tou sbírkou trofejí v muzeu, dresy a trávníkem J. Zahráli jsme si na komentátory středeční Ligy mistrů ve vyvýšeném komentátorském stanovišti, vyfotili se s Messiho zlatou kopačkou a nakoupili pár cenných suvenýrů při cestě ven.

Taktéž můžeme říct, že jsme byli na místě olympijských her. Nad bývalou býčí arénou se rozkládá muzeum MNAC a nad ním už samotný olympijský areál s běžeckou dráhou, plaveckých bazénem a hlavně otisky bot slavných sportovců. Mezi nimi tenisté, běžci i zástupci Česka.

 

Odjížděli jsme plni nových zážitků, nové kultury a architektonických pokladů a hlavně pocitem, že jsme se sem konečně dostali.

 

Výběr nejlevnějšího ubytování z bookingu

 

Barcelona

Barcelona

 


Nejbližší aeroport: Letiště Barcelona El Prat

Kód: BCN


 

Trasa letu

      Trasa přímého letu z Prahy, tarif si vyberte na Kiwi.com

 

     Autor: Lucie Pinková

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Tip na levný eurovíkend: Barcelona

Mapa metra v Barceloně

Prodloužený víkend v Barceloně pro dva od 6 347 Kč

Pobřeží Costa Brava a výlet do Barcelony

Barcelona (Girona) z Bratislavy a zpátky za 1 350 Kč

Ryanair: Levné letenky do Španělska od 1819 Kč

Barcelona – El Prat z Prahy a zpátky za 1 678 Kč

Barcelona - Oakland za 5 941 Kč

Pujčovna aut on - line

MHD v Barceloně

Doba letu do Barcelony

 

 

 

 

 

                                           Další španělská města
  Almería Valencie Toledo Oviedo  
  Madrid Benidorm Zaragoza Marbella  
  Córdoba Sevilla Bilbao Porto Cristo  
           
           

 

 

 

 

 

 

 

  

Vložil/a: Daniel Česák 19.09.2016


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.