Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Přístavní město Juneau

JuneauJuneau je hlavní město Aljašky a asi největší zajímavostí je fakt, že do druhého největšího města zmrzlé země se dostanete jedině lodí a nebo letadlem!

A proto jsme zvolili cestu na Aljašku výletní lodí, abychom navštívili jedno z nejodlehlejších hlavních měst světa.

Přístav města je velmi rušný především v létě, kdy vlny turistů vystupují ze zámořských lodí a míří na poznávací trasy po městě, a kdy rybářské lodě připlouvají s nejlepšími mořskými úlovky.

Celé město je takové protkané schodišti,... vzpomínám na krásné barevné domky v kopečku s udržovanými zahrádkami. Také vzpomínám na spoustu orlů shlížejících na obrovské kotvící lodě dole v přístavu z kopce Mt. Roberts, kam jsme se vydali na výšlap. (Abychom město viděli z orlí perspektivy.)

 

 

Další kopec, který se tyčí nad městem se jmenuje Mt.Juneau.

V informačním centru si vezměte mapku a vydejte se průzkum. Důležité státní budovy tu sice stojí, ale říká se, že mnoho úředníků úřaduje spíše někde v teple dole v Americe než tady na Aljašce. I když musím říct, že letní počasí se vydařilo. Často tu prší, ale že by byla nějaká zima, to se říct nedá.

 

Mapa

Openstreetmap.org

 

Prohlédněte si město, vylezte na kopce, a poté se zajeďte podívat místním autobusem na ledovec Mendenhall. Autobus jezdí z Juneau pravidelně každých 30 minut. Kolem ledovce se můžete vypravit na procházku a nebo se zastavit v turistickém centru a dozvědět se nějaké zajímavosti o ledovci a Mendenhall lake. Poslední autobus je sehraný s odplouváním turistických lodí, ale i přesto si hlídejte svůj "plovoucí pokoj".

 

 

Než se budete muset nalodit a opustit břehy aljašského hlavního města, zajděte si na pivo do Red Dog Saloon. V klasické severské hospodě něco zažijete. Zlatokopecká éra na návštěvníky dýchá ze všech stran. Nás tam dokonce vítaly servírky v místním kroji a mohli jsme se s nimi i vyfotit...

 

Juneau

 

Autor: Diana S.

 

 

Čtěte také:

Aljašské město Skagway

 

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 21.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.