Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Aljašské město Skagway

MěstoZlatokopecké aljašské město Skagway leží na jihovýchodě Aljašky. V tomto městě s asi 890 obyvateli zastaví snad každá výletní loď směřující do přístavu Whittier.

Skagway je totiž v něčem jedinečná. Můžete zde nasednout do staré historické lokomotivy a užít si 3 hodinovou jízdou vlakem do vnitrozemí do místa zvaného White Pass. White Pass je vlastně hranice Britské Kolumbie a Aljašky. Inside Passage, tak se nazývá úzká železniční trať, která byla vybudována v roce 1898 během zlatokopecké horečky Klondike. Říká se, že to je „železnice ze zlata“.

Během jízdy si všímejte pohozeného zlatokopeckého vybavení. Stále se kolem kolejí povalují zrezivělé rýče a kbelíčky. Také si všímejte zvěře, pokud budete mít štěstí, zahlédnete i medvěda! Užívejte si panoramatické výhledy, vodopády, tunely, výhledy na ledovce a velmi strmé zatáčky. Za 32 kilometrů tu je převýšení celý jeden kilometr. A to stále mluvíme o vlaku. (Stavba má ve světě stejnou historickou slávu a velikost jako třeba Panamský průplav, Socha Svobody a nebo Eiffelova věž.)

Samotné město se mně také velmi líbilo. Především barevné americké domky a nejstarší aljašská kamenná stavba. V městské hale najdete zajímavé muzeum, tak si to nenechte ujít.

Dokonce jsme na naší procházce městem tehdy potkali i průvod místních obyvatel. Asi oslavovali léto...

Pokud budete mít více času než my a nebude vás tlačit čas a odplutí vaší výletní lodě, Skagway nabízí daleko více aktivit než jen starou železnici.

 

 

Aljaška

 

The Chilkoot trail začíná asi 14.5 km za městem z vesničky Dyea. Trasa vede přes hory do Kanady a rozhodně zabere kolem 5 dnů. Asi 53 kilometrů v divočině není jen tak...Každopádně si můžete vybrat jen krátký úsek a vydat se tak na jednodenní výlet.

Panoramatické lety jsou v místě jako Skagway samozřejmostí. Vždyť na Aljašce se bez lodi a letadla snad ani neobejdete. V turistické kanceláři nabízí, že za 15 minut letu se ocitnete v horách, zapřaženi za psí spřežení a dokonce vás nechají psí smečku chvíli "řídit"!

Také nabízejí výlety do divočiny s průvodcem a pozorování třeba medvědů svačících v borůvčí a nebo kajakování kolem ledovce Rainbow.

Navštivte Skagway a zakuste tak zlatokopeckou éru na vlastní kůži!

Autor: Diana S.

 

Čtěte také:

Kam na Aljašce?

Přístavní město Juneau

Last minute zájezdy - Aljaška

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 29.04.2017


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.