Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Nacházíte se zde: Hlavní stránka > Cestopisy     

Prosluněný americký Long Island

Long Island se rozkládá na rozloze 3567 km2 ve státě New York. Jedná se o největší a nejlidnatější z ostrovů v USA, i když si někteří mylně myslí, že se jedná o poloostrov. Na ostrově žije asi 7 milionů lidí a to ve 4 oblastech (okresech) z něhož dva spadají pod velkoměsto New York City. Jsou to Kings a Queens a dalšími jsou Nassau a Suffolk - ten se nachází na samém konci ostrova – zde jsem strávila necelé 4 měsíce.

 

 

Long Island je velice oblíbeným prázdninovým cílem Američanů, převážně New Yorčanů. Jelikož nabízí velmi klidnou atmosféru s nádherným dlouhým pobřežím jen asi 2 hodiny cesty od rušného Manhattanu, velice rychle získal na popularitě.

 

Brooklynský most, jako jeden z mnoha, spojuje Long Island s městskou částí New York

 

Počasí

Na Long Islandu se setkáte s velmi suchými horkými léty a chladnými zimami se sněhovými přeháňkami. Na jaře se vyskytují mlhy vzhledem k blízkosti Atlantického oceánu.

Sezóna na Long Islandu je ohraničena dvěma státními svátky, tím prvním je Independence Day 4. července (Den nezávislosti). V tento den přijíždí největší množství turistů, jelikož začínají prázdniny ve školách.

 

     
         On - line předpověď počasí v této lokalitě  
     

 

Turistická sezóna končí první pondělí v září, kdy se slaví svátek práce. Tento den se opět veškerý turistický ruch vytratí a opět zavládne klid. Většina restaurací a barů na zbytek roku zavře a opět se otevřou až s nástupem další sezóny. 

 

 

 

 

Doprava po ostrově

Doprava z mezinárodního letiště JFK Airport

Po vystoupení z letadla se musíte vydat na Air Train – držte se směrovacích cedulí. Ten projíždí všemi terminály stále dokola, jakmile jej najdete, pojedete na Jamaica Station, odkud jezdí vlak do Montauku (což je nejvzdálenější cíp Long Islandu). Záleží na Vás kam se vydáváte a tedy kde po cestě vystoupíte. Lístky na Air train se platí až po příjezdu v automatu na Jamaica station. Jízdenku na vlak už si kupujete klasicky předem v automatech na nádraží.

Na ostrově funguje pravidelná vlaková i autobusová doprava. Ovšem většina Američanů nejraději cestují autem a tak v případě dotazu na jízdní řád, se Vám moc informací nedostane. Vlaky jezdí několikrát denně a ve srovnání s autobusem vyjdou asi na dvakrát tolik. Ušetřit se dá cestováním mimo špičku tedy „off peak“, kdy je jízdenka levnější.

Výhodou vlaku je jeho přesnost a pohodlí, oproti autobusu, který mívá často i několik desítek minut zpoždění. V Amerických autobusech funguje zajímavý systém, kdy pomocí signalizace můžete vystoupit, kde zrovna potřebujete, tedy i mimo zastávku. Platí i obrácená situace, kdy si můžete autobus jednoduše stopnout po trase autobusu.

V Letních měsících je pro turisty zřízen bezplatný autobus Hop-on, hop-off bus zvaný Hopper v intervalech 30 minut. Funguje mezi zastávkami Hampton Bays-South Hampton-Sag Harbor- East Hampton-Amagansett a Montauk.

 

 

 

 

Ceny

Vzhledem k tomu, že se jedná o převážně prázdninovou destinaci, snaží se místní na tomto faktu co nejvíce vytěžit. Z toho důvodu je třeba počítat s o dost vyššími cenami za služby a také ubytování, které se v letních měsících pohybuje kolem 2 -5 tisíc Kč za noc, konkrétně v nejžádanějších destinacích jako je například Montauk.

 

  Hotely v této lokalitě přes booking.com

 

Místa k navštívení

South a East Hampton

Tyto města jsou proslavená tím, že se v nich nachází množství adres slavných. Na internetu existují i různé plánky, podle kterých se můžete orientovat.

 

Montauk

Město leží na samém konci Long Islandu. Nabízí turistům množství restaurací, barů, kaváren a klasických amerických palačinkáren. Celý je lemován dlouhým písečným pobřežím. Na některých částech se dá i surfovat. Po městě je nabídka hned několika surfovacích škol – ikdyž zde si dost připlatíte. K Surfování v oblasti kolem Montauku je nejvíce využívaná pláž Ditch Plains, vzdálená jednu zastávku autobusem.

 

Pobřeží v Montauku

 

Montauk Point Lighthouse

Jedná se o stále funkční maják, na jehož vrchol můžete v rámci zaplacení vstupného vystoupat po schodech. Naskytne se Vám překrásný výhled kolem dokola na oceán.

 

Maják Montauk Point Lighthouse na konci Long islandu

 

Riverhead

Větší město vzdálené asi půl hodiny od East hamptonu. Nachází se zde velmi oblíbený hypermarket Walmart. V tomto obchodě naleznete vše od oblečení, drogistického zboží, domácí potřeby, kola a samozřejmě široký výběr potravin a to za velmi příznivé ceny.

 

Tanger Outlets

Naproti Walmartu se nachází množství obchodů nabízející oblečení světových značek za velmi nízké ceny. Je pravidlem, že kolem státních svátků jsou slevy nejvyšší.

 

Long Island Aquarium

Nelze opomenout tento vodní park s vnitřními a venkovními exhibicemi nejen s mořskými živočichy. Velkým lákadlem je obří chobotnice, krokodýli ale také jsou k vidění papoušci nebo motýli a jiná zvířata.

 

Aquarium v Riverheadu

 

        Autor: S.A.

 

 

 

             Seznam letišť v USA

            Přehled států v USA

 
   
       

 

 

     
 

     Čtěte také: Žádost ESTA pro občany České republiky

 
     

 

 

 

 

Vložil/a: Daniel Česák 23.06.2018


Článek je zařazen v těchto kategoriích:
Abyste mohli články z těchto kategorií odebírat, musíte být přihlášen/a.

Tipy na levné lyžařské zájezdy


Další lyžařské zájezdy »

Hledat hotely

Destinace

Datum příjezdu

Datum odjezdu

Prohlédněte si chaty a chalupy na pronájem v krásném prostředí Česka a Slovenska. Tipy na výlety a noclehy najdete u nás v sekci ubytování. Dovolenou u vody Vám nabízí ubytování Lipno ubytování Lipno.